Ilmus rahapoliitika elavaks entsüklopeediaks nimetatud Rudolf Jalakase koguteos

Copy
Rudolf Jalakas.
Rudolf Jalakas. Foto: Tiit Veermäe

Kirjastuse Ilmamaa sarjas «Eesti Mõttelugu» on ilmunud Rudolf Jalakase «Töö, turg ja tulu. Majandusvaatlusi».

Rudolf Jalakas, «Töö, turg ja tulu. Majandusvaatlusi».
Rudolf Jalakas, «Töö, turg ja tulu. Majandusvaatlusi». Foto: Raamat

Rudolf Jalakas (1914–1997) on majandusteadlane, kelle elukäik on suurepärane näide Teise maailmasõja ajal Eestist lahkuma sunnitud põlvkonna läbilöögivõimest. Tema edule pangadirektorina Rootsis AB Svenska Handelsbanken’is järgnes pidev edasiliikumine, kuni temast sai Rootsi tunnustatumaid majanduseksperte. 1988. aastast oli ta Eesti peaministri majandusnõunik, hiljem rahareformikomitee liige. Aastatel

1990–1993 oli ta Eesti Panga nõukogu liige, 1993–1997 Eesti Panga nõunik. Jalakat on nimetatud rahapoliitika elavaks entsüklopeediaks, tema olulisim uurimisteema oli majanduse konjunktuur.

Rudolf Jalaka majandusvaatlusi sisaldav «Töö, turg ja tulu» hõlmab kirjutisi ja sõnavõtte läbi aastakümnete – ajaloost, oma kaasajast, Eestist ja maailmast. Jalaka sõna ja mõte on need, mille kaudu võib aimata neid vähem või rohkem varjatud hoovusi ja hoobasid, mis on mõjutanud maailmamajanduse arengut. Kogumiku koostas Hando Runnel, saatesõna on Urmas Varblaselt.

Raamatu on ilmunud Kristi Ann Jalaka lahkel loal ning väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Pank, AS Giga ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital.

Tagasi üles