N, 8.06.2023

Eluterve pohhuist teab, et elus on paljud asjad ebamugavad. Suva sellega!

Facebook Twitter
Comments 2
Tom Valsberg
Tom Valsberg Foto: Kadri Valsberg

Tom Walsbergi kirjutab oma raamatus «Eluterve pohhuist», et kuigi ta südamest soovib, et kõikide inimeste elu oleks kerge, voolav ja pingevaba, teab ta ka seda, et pole mõtet ise teiste murede pärast pingesse minna.

Avaldame raamatust katkendi.

Eluterve pohhuist teab, et elus on paljud asjad ebamugavad. Suva sellega!

Ebamugav on hommikul vara üles tõusta, kui kell heliseb. Ebamugav on küsida võõralt inimeselt kella või teejuhendit. Ebamugav on alustada rahvahulga eest toosti või kõnet. Ebamugav on rääkida töö juures probleemist. Ebamugav vahel ka võib olla käe tõstmine loengul, et esitada küsimus. Ebamugav on võtta elukaaslasega üles teema, mis sind vaevab ja võib tekitada konflikti. Ebamugav on läheneda peol võõrale inimesele, kes sulle huvi pakub. Ebamugav on kutsuda kedagi välja kohtingule, kui see inimene sulle tõesti meeldib. Ebamugav on purssida võõrkeelt, mida sa alles õpid. Endiselt on pisut ebamugav võtta igal hommikul külma dužži. Aga elutervel pohhuistil on täiesti pohlad oma ebamugavuse tundest.

Ta teab, et esiteks on uute asjade tegemine enamjaolt ebamugav. Ta teab, et kui ta teeks ainult seda, mis on mugav, siis sa ei areneks, ei paneks end proovile. Ta snuuziks oma äratuskellakella. Ei alustaks ise juttu võõraste huvitavate inimestega. Ta oleks hädas, sest ta ei julgeks küsimusi esitada ega abi küsida. Ta hoiaks tüütuid kärbseid enda sees, kuni need kasvavad suurteks elevantideks. Ta oleks nagu nannipunn kui tegu on inimeste ees rääkimisega ja kõnet või toosti ei peaks ta inimgrupi eest mitte kunagi.

Eluterve pohhuist ei snuuzi hommikuäratust. Tal on poogen, et tal pole tunnet üles tõusta. Ta loeb 5-4-3-2-1, tõuseb voodist kohe püsti ja läheb tuima näoga duži alla.

Eluterve pohhuist proovib öelda korraliku vaimuka või südamliku toosti kui kuskil klaasid tõstetakse, isegi siis kui teiste ees rääkimine tekitab pisut ebamugavust ja isegi siis kui ta ise ei napsu ei võta.

Eluterve pohhuist alustab hommikut külma dužiga isegi kui see on ebamugav. 3 minutit ebamugavust on palju parem kui 3 tundi väsinult ringi uimerdamist.

Kui eluterve pohhuist on sõbra juures wc-s ja näeb, et seal on poti küljes kuivand sitt, siis ta võtab selle paganama harja sealt poti kõrvalt ja teeb poti puhtaks, isegi kui ta pole seda ise kakanud ja see pole otseselt tema töö. Poogen, et see on nilbe.

Eluterve pohhuist ei karda ebamugavust!

Teab, et ebamugavad olukorrad ja ebameeldivad tunded viivad tihtipeale just positiivsete tulemusteni. Jõusaalis punnitades kasvavad musklid. Koolis vigu tehes ja kahtesid saades saad sa targemaks. Jalgrattaga ninali kukkudes, õpid sa lõpuks rattaga sõitma. Võttes sõna suure seltskonna ees, muutud sa enesekindlamaks. Käe tõstmine loengul võib olla ebamugav aga sa saad vastuse sind huvitavale küsimusele!

Eluterve pohhuist ei lase ebamugavustundel ennast pidurdada. Ta teab, et kui ta teeb ainult seda, mis mugav ja turvaline, siis ei juhtuks tema elus midagi põnevat.

 

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles