Enne jaanipäeva saabusid Kuressaarde veel kaks siurulast – Marie Under ja Artur Adson. Underi kirjadest tütardele on lugeda, et nad sõitsid suslaga ja Visnapuu ja Gailit olnud neil vastas. Kohal oli juba ka Vares-Barbarus ja peatselt oli oodata Semperit. Nii et nimetus «Siuru loss» oli enam kui õigustatud.
Aga õhkkond oli linnas juba plahvatusohtlik ja õige süütematerjal oli varsti-varsti saabumas. 3. juulil jõudis Tallinnast Kuressaarde «kauaoodatud piiritus» ja samal päeval alustati kuursaalis viinamüüki. «Õhtul võis juba pargis «kõrgema seltskonna» esindajaid nokastanud olekus näha, mõned neist tikkusid ka möödaminejatele naisterahvastele kallale,» teadis Waba Maa ajakirjanik.
Kaks päeva hiljem pidutsesid Gailit ja Visnapuu kuursaalis kellegi kohaliku daamiga. Teises lauas istusid Artur Allik, Saaremaa kirjastuse direktor Adolf Aulik ja kaupmees Eduard Vallner Tallinnast. Kes nüüd täpselt algataja oli, seda on raske tagantjärele öelda, aga Meie Maas aasiti: «Pargi kõrtsipidaja ei ole aga selle eest hoolt kannud, et leili võtjatel ka hääd pehmed kasevihad käepärast oleks, sellepärast tuli üleeila öösel sarnane nali ette, et keegi kirjastuse direktor ning kinnitusseltsi esitaja ühte kolmesüllalist kirjanikku tooliga vihtlema hakkas. Kirjanikul olid aga pikad koivad ja oli kahe sammuga kõigi toimetajate ja direktorite küüsist pääsenud, maha jättes oma vähemat venda luuletajat, kes see eest hästi toolidega vihtlemist, poksimist ja kukerpalli löömist saanud. Ja selle juures vaatanud isegi politsei võimu esitaja, käed selja peal, juures ja muiganud naerda.»