N, 23.03.2023

VIDEO ⟩ Kas lastega tasub Setomaale minna? Vastab «Minu Setomaa» autor Annela Laaneots

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Kas lastega tasub Setomaale minna? Vastab «Minu Setomaa» autor Annela Laaneots
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Annela Laaneots.
Annela Laaneots. Foto: Arved Breidaks

Annela käest on sageli küsitud, et kuna Setomaal on nii suur pärimuskultuur, kas Setomaale tasub üldse lastega minna? Kui teil on tekkinud endalgi selline küsimus, siis videost leiate vastuse!

Annela Laaneots on kirjutanud raamatu «Minu Setomaa. Külatüdrukust kuningriigi peaks»

«Minu Setomaa».
«Minu Setomaa». Foto: Petrone Print

2014. aasta augustis valis rahvas Annela Laaneotsa ülembsootskaks ehk seto kuninga Peko asemikuks maale, mis asub 12 000 inimese südames. See maa on Setomaa. Setomaa asub kahes riigis: suurem osa on praeguse Venemaa territooriumil ja väiksem osa Eesti vabariigis. Igal aastal, Seto kuningriigi päeval, valitaksegi ülembsootska.

Peale kuningriigi on setodel oma laul – seto leelo, mis on kantud Unesco vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Ka oma keel, lipp, vapp, hümn ja raha ning rahva esindusorgan Seto kongress.

«See raamat on lugu sellest, kuidas laveerida mitme armastuse – Setomaa ning seto rahva, oma pere ja väikeste laste ning maailmaparandamise – vahel,» tutvustab Annela oma raamatut. «Kirjutasin nii ülevatel laineharjadel kui ka oigamapanevas kaotusvalus. Samal ajal astun suure sammu isiklikul arenguteel. See on nüüdisaegseim seto lugu – keda ülembsootska valitsemissau kiior on kord puudutanud, see ei muutu enam kunagi endiseks.»

Märksõnad
Tagasi üles