VIDEO ⟩ «Minu Setomaa» autor Annela Laaneots räägib salakeelest, mida on tegelikult üsna lihtne ära õppida (1)

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Annela Laaneots.
Annela Laaneots. Foto: Arved Breidaks

Raamatu «Minu Setomaa» autor Annela Laaneots on just see õige inimene meile seto keelest kõnelema. Vaata videot, milles ülembsootska räägib keelest, mille hoidmisesse saavad kõik oma väikse panuse anda.

Annela Laaneots on kirjutanud raamatu «Minu Setomaa. Külatüdrukust kuningriigi peaks».

Annela Laaneots raamatuga «Minu Setomaa».

Mati Määrits

2014. aasta augustis valis rahvas Annela Laaneotsa ülembsootskaks ehk seto kuninga Peko asemikuks maale, mis asub 12 000 inimese südames. See maa on Setomaa. Setomaa asub kahes riigis: suurem osa on praeguse Venemaa territooriumil ja väiksem osa Eesti vabariigis. Igal aastal, Seto kuningriigi päeval, valitaksegi ülembsootska.

Peale kuningriigi on setodel oma laul – seto leelo, mis on kantud Unesco vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Ka oma keel, lipp, vapp, hümn ja raha ning rahva esindusorgan Seto kongress.

«See raamat on lugu sellest, kuidas laveerida mitme armastuse – Setomaa ning seto rahva, oma pere ja väikeste laste ning maailmaparandamise – vahel,» tutvustab Annela oma raamatut. «Kirjutasin nii ülevatel laineharjadel kui ka oigamapanevas kaotusvalus. Samal ajal astun suure sammu isiklikul arenguteel. See on nüüdisaegseim seto lugu – keda ülembsootska valitsemissau kiior on kord puudutanud, see ei muutu enam kunagi endiseks.»

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles