E, 2.10.2023

Filmirežissöör Kerli Kirch Schneider esitleb Tartus raamatut «Minu Florida»

Facebook
Comments
Kerli Kirch Schneider, «Minu Florida».
Kerli Kirch Schneider, «Minu Florida». Foto: Raamat

Teisipäeval, 10. augustil kell 16 tuleb Tartu kaubamaja Apollos esitlusele Kerli Kirch Schneideri raamat «Minu Florida. Vabandust, härra politseinik!». 

Kuhu põgeneda, kui pole kahekümne viiendaks eluaastaks mehelemineku, kodulaenu ega lemmiklooma soetamise plaanidega algust teinud?

Kui kolme komödiandineiu sandaalid esimest korda Florida kuuma asfalti puudutasid, ei teadnud nad veel, et sellel osariigil on vähemalt kolm nägu. Nad ei osanud oodata, et ühel hetkel elavad nad hiigelsuures kivimõisas, aga küürivad restorani peldikupotti, mõõdavad pohmellis kundedele odavat viskit ja hindavad, mitu päeva nad puude langetamise eest kogutud kopikatest söönuks saavad. Naiivsete eesti maalastena ei aimanud nad, et punakaelte maal kohtab peale kõhu täissöötmise ja muu külalislahkuse ka hulgaliselt relvi, kõõluste läbilõikamist ja võõraviha. Nad läksid pidžaamamodelliks ja üllatusid, kui neid üritati värvata prostituutideks. Nad keerutasid oma Ida-Euroopa aktsendiga kokku KGB-kuulujutu, võlusid liikluspolitseinikke ning tõmbasid ligi põnevaid noor- ja vanamehi, kes asusid harrastama ühele põlvele laskumise sporti.

Kahjuks ei teadnud neiud ka seda, et ühel hetkel lakkab lust ja lillepidu, Florida lõhub nende kolmiku ning nad peavad suureks kasvama, naasma argielu ahelatesse ja leidma endale oma identiteedi, võibolla isegi mehe, kodulaenu ja lemmiklooma.

Kerliga ajab esitlusel juttu raamatu toimetaja Epp Petrone ja kohal on ka raamatu teised peategelased Katsi ja Manna, kellega autor esitab sketše Ameerika elust. Muide, ETV saade «Pealtnägija» on nad nimetanud Eesti huumori päästeingliteks!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles