Prima Vista eelsündmusena toimuvad «Kirjanikud muusikas» kontsert ja luulefilmi «Tundekasvatus» linastus

Copy
«Kirjanikud muusikas».
«Kirjanikud muusikas». Foto: Prima Vista

Laupäeval, 28. augustil kell 20 algab Alexela Loomelaval (Atlantise Maja) «Kirjanikud muusikas» kontsert, mis on kirjandusfestivali Prima Vista kavas seitsmeteistkümnendat korda. Tänavu on kontsert tänu uutele korraldajatele Sirel Heinloole ja Toomas Leppikule saanud värske ilme ning lisab kirjanikule ja tema instrumendile jõulisemat vunki. Lavale astuvad kollektiivid Lonitseera, Naelravi ja Jam Poets.

Lonitseera loominguliseks mootoriks on Kaisa Kuslapuu, kelle muusika on uitmõtete ja liialdatud võrdluste ristamisel sündinud jutukas laps. Kollektiiv viljeleb dramaatilist emakeelset alt-poppi.

Elektriline ansambel Naelravi tuli kokku Vahur Afanasjevi eestvedamisel 2021. aaasta kevadel. Afanasjevi rokenrolli esitavad Toomas Leppik laulu ja kitarriga, Iina Gyldén trummide ning Janar Sarapu basskitarriga. Jam Poets on P. I. Filimonovi ja Antipa Moltšuni spoken word-žanris loodav eksperiment, kuhu muusikud ehitavad maastikke psühhedeelsest rokist post-punkini.

«Tundekasvatus».
«Tundekasvatus». Foto: Hanna Stina Heinloo

Enne kontserti, kell 18 esilinastub sealsamas suurel ekraanil luulefilm «Tundekasvatus» – luuletaja Tõnis Vilu loomingust inspireeritud eripalgeline poeetiline lavastus, milles teeb kaasa neliteist luuletajat Eestist, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt. Tõnis Vilu luulet esitab näitleja ja luuletaja Merca, kõik teised avaldatud luuletused on autorite omalooming peamiselt nende endi esituses.

Täpsemat infot kontserdi ja filmi kohta leiab festivali kodulehelt.

Sissepääs on tasuta. Tarvis on esitada tõend koroonavaktsineerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles