Nüüdseks sa ilmselt tead, et mina ei ole selline nagu enamik minuvanuseid. Või mis tahes vanuseid. Kuna ma olen käinud külma käes ja stimuleerinud oma keha regulaarselt aastaid, leidsid Maastrichti ülikooli teadlased minu kehast sama palju pruuni rasvkudet, kui tavaliselt on teismelisel, ent nende jaoks oli BATi olemasolust minu kehas olulisem asjaolu, et ma suutsin sellest soojust tekitada. BATi aktiivsus avastati kahekümne kolmel katsealusel kahekümne neljast (96%) külma käes viibimise ajal, aga mina olin ainus katsealune, kes suutis oma BATi aktiveerida, tekitamaks piisavalt soojust, et sisetemperatuur püsiks sama kogu külma käes viibimise aja ilma värisemata.
Maastrichti ülikooli professorid uskusid, et olid avastanud Jäämehe saladuse – ahaa! –, ja avaldasid oma avastused ajakirjas New England Journal of Medicine, mis on vanim pidevalt ilmunud meditsiiniajakiri maailmas. Ent see, et ma suudan BATi soojuse tekitamiseks kasutada ja tänu sellele külma taluda, ei ole siiski kogu lugu. Nagu ma hiljem Wayne Streetil tõestasin, suudan mina tekitada soojust roietevaheliste lihaste abil, aga ka vaimujõudu suunates, ilma hingamisharjutusteta. Professor van Marken Lichtenbelt arvas, et lihaste kokkutõmbumisel võis olla soojuse tekitamisel oma roll, aga ainuüksi tahte mõistegi oli veel tundmatu ala.
Kuna nad ei saanud päriselt aru, kuidas ma suudan teha seda, mida teen, korraldasid nad mõni aasta hiljem minu ja mu identse kaksikvenna Andrega võrdleva uuringu. Nad tahtsid kindlalt välja selgitada, kas me oleme geneetiline anomaalia, mida nemad kahtlustasid, või on minu võimed harjutamise tulemus. Andre töötab veokijuhina, nii et tema elu on minuga võrreldes istuvam. Ta ei tegelnud tol korral minu meetodiga (nüüd tegeleb), ehkki teadis, mida see endast kujutab. Ta ei käinud jäävannis ega teinud minu väljatöötatud hingamisharjutusi, aga ta oli ja on väljaspool tööaega üsna aktiivne ja tegeles palju avaveeujumisega, tänu millele võis tal olla pruuni rasvkudet, mida professor van Marken Lichtenbelti tiim tema organismis leidis. Geneetiliselt, bioloogiliselt oleme siiski sarnased. Oleme põhimõtteliselt teineteise geneetiline koopia ilma märgatavate fenotüübi erinevusteta.
Maastrichti teadurid avastasid oma hämmelduseks just seda. Kirjeldades oma avastusi kõigile kättesaadavas teadusajakirjas PLOS One, kirjutasid nad: «Kahe katsealuse vahel suuri erinevusi ei leitud.» Kuidas saab siis olla, et mina suudan neid asju teha ja Andre mitte? Kui katsed näitasid, et oleme sarnased, siis ainuke loogiline vastus on minu intensiivne treening ja see, kuidas mu keha sellega toime tuleb. Olles aastakümneid külma käes treeninud, on mul tekkinud teistsugune närvisüsteem. See on vaimujõud.