N, 23.03.2023

Prima Vista kutsub noori osalema veebipõhises kirjanduslikus infootsingumängus

Prima Vista kutsub noori osalema veebipõhises kirjanduslikus infootsingumängus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
8. mail 2017 avas Prima Vista festivali rongkäik.
8. mail 2017 avas Prima Vista festivali rongkäik. Foto: Sille Annuk

Kirjandusfestival Prima Vista kutsub 9.–12. klassi õpilasi osalema veebipõhises kirjanduslikus infootsingumängus «Otsi kohta, kust sa saad» 13.–20. septembrini.

«Üks olulisemaid võtmeid nii olevikus kui tulevikus toimetulekuks on olulise info leidmine ja selle mõistlik rakendamine,» ütleb infootsingumängu korraldaja Kadi Kass. «Teadmised ja informatsioon on tulevikukuld ning kunst seisneb olulise teabe ülesleidmises internetis olevast infoküllusest.»

Veebimängu «Otsi kohta, kust sa saad» eesmärk ongi tutvustada info leidmise võimalusi erinevatest andmekogudest. Küsimuste ja ülesannete lahendamiseks ei piisa Google’st või Vikipeediast, vaid mäng suunab noori laiendama oma otsinguoskusi ka erinevates andmebaasides ja suurendab seega õpilaste infopädevust.

Kirjandusfestival Prima Vista eelüritus «Otsi kohta, kust sa saad» ootab noori kirjanduslikule otsirännakule siin lingil.

Infootsingumängus saab osaleda üksi, sõbra või terve klassiga. Parimate vahel loositakse auhinnad ja kutsutakse lõpuüritusele 25. septembril kl 15.30 raamatutoas Fahrenheit 451°.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub Tartus 20.- 25. septembrini. Rohkem infot on festivali kodulehel.

Märksõnad
Tagasi üles