Psühhoterapeudi avameelne raamat jutustab nii tõdedest kui valedest, mida iseendale ja teistele räägime

Copy
Foto: Shutterstock

Kirjastuselt Helios on ilmunud üllatavalt avameelne, humoorikas ja mõtlema panev lugu teraapiamaailma telgitagustest. Kuulus psühhoterapeut, New York Timesi populaarsemaid autoreid ja nõuanderubriigi kolumnist Lori Gottlieb jutustab raamatus «Võibolla sa peaksid kellegagi rääkima» nii iseenda kui oma patsientide eneseotsingutest.

Lori Gottlieb, «Võibolla sa peaksid kellegagi rääkima».
Lori Gottlieb, «Võibolla sa peaksid kellegagi rääkima». Foto: Raamat

Ühel päeval on Lori Gottlieb Los Angelese hinnatumaid terapeute, järgmisel laguneb tema maailm aga kolinal koost. Appi tõttab kentsakas, kuid kogenud terapeut Wendell, kelle praksises Lori nuttes maandub. Kuigi kiilaneva pealae, nööpidega kampsuni ja beežide pükstega härra näeb välja pigem nagu stsenaristide stereotüüpne ettekujutus psühholoogist, on tegemist tõeliselt võimeka spetsialistiga.

Wendelli kabinetis avastab Lori, et maadleb samasuguste muredega, mis on ta oma patsientidelgi, kellega tal esmapilgul suurt ühist ei näi olevat – enesekeskne Hollywoodi produtsent, noor vast abiellunud vähihaige, pensionär, kel on plaanis end 70. sünnipäeva puhul ära tappa, ning kahekümnendates preili, kes ei suuda lõpetada valede meestega magamist.

Hämmastava elutarkuse ja huumoriga räägib Lori nii iseendast patsiendina kui oma patsientidest kliinilise psühholoogi vaatenurgast. Ta jutustab tõdedest ja valedest, mida räägime nii iseendale kui teistele elu köielkõnnil, kus on pidevas konfliktis armastus ja iha, elu mõtestatus ja surelikkusega võidujooks, süütunne ja lunastus, hirm ja julgus, lootused ja muutused.

«Võibolla sa peaksid kellegagi rääkima» on oma avameelsuses lausa revolutsiooniline raamat, mis pakub küll sügavalt isiklikku sissevaadet väikese seltskonna südamesse ja mõttemaailma, kuid tekitab sealjuures ka palju äratundmisrõõmu. See on ilus lugu inimeseks olemisest, aga ka teravmeelne ja valgustav teejuht rännakul muutuste ning oma võimete avastamise ja teadvustamise poole.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles