Salapärane menuromaan, mille autoriks on pakutud isegi Vladimir Putinit ennast

Copy
Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Foto: Alexei Druzhinin/Scanpix

Eesti keeles on ilmunud Natan Dubovitski romaan «Nulli lähedal», mis kiirelt Venemaal menuki staatusesse tõusis.

«Nulli lähedal» Natan Dubovitski
«Nulli lähedal» Natan Dubovitski Foto: Apollo

Esmakordselt 2009. aastal ajakirjas Russkij Pioner ilmunud Natan Dubovitski teos äratas Venemaal jalamaid kõrgendatud tähelepanu. Kuulujutuveskid jahvatasid hüpoteese pseudonüümi taha peituva autori identiteedi kohta. Toona kerkis spekulatsioonimere pinnale Kremli poliitilise strateegi, Naši liikumise isa ja Vladimir Putini lähikondse Vladislav Surkovi nimi. Mees ise pole autorsust kinnitanud … ega eitanud. Välja on käidud ka versioon, et autoriks on hoopiski Vladimir Putin isiklikult. Seegi versioon ei ole kinnitust leidnud.

Nõukogude Liidu lagunemise järgsest ebastabiilsusest kannustatuna haarab Jegor Samohhodov ohjad ning kappab uljalt kauboikapitalismi keerisesse. Oskuslikult tõde väänav meistermanipulaator satub poolkriminaalsesse kirjandusjõuku, mille argitegevus hõlmab keelatud raamatute väljaandmist, meeleheitel luuletajate ärakasutamist varikirjanikena, pistiseandmist ja valeuudiste tootmist.

Endise armastatu röövmõrv heidab Jegori südametunnistuse ja ambitsioonid aga kaosesse ning mehe silmapiirile jääb terendama üksnes kättemaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles