Me elame huvitaval ajal. Materiaalselt on kõik paremini kui eales varem – me oleme vabamad, tervemad ning jõukamad kui mistahes teise ajajärgu inimesed. Ometi näib kõik olevat parandamatult p*rses – meie planeet soojeneb, valitsused lagunevad, majandused kukuvad kokku ning kõik on Twitteris pidevalt solvunud. Mis toimub? Mark Mansoni raamat «Kõik on p*rses. Raamat lootusest» on näiliselt iseendaga vastuolus olev teejuht lootusega seotud probleemidesse.
Raamat lootusest: pilk lõpututele hädadele, mis meid maailmas ümbritsevad
Lõputud hädad, mis meid maailmas ümbritsevad
Manson on pälvinud New York Timesi menukirjaniku tiitli ning tema teoseid on kogu maailmas müüdud üle 13 miljoni eksemplari. Tema ajaveebi MarkManson.net külastab iga kuu enam kui kaks miljonit inimest.
Oma järjekordses menukis «Kõik on p*rses» pöörabki Manson pilgu lõpututele hädadele, mis meid maailmas ümbritsevad. Tuginedes tervele varamule asjakohastele psühholoogiateaduslikele töödele ning selliste filosoofide ajatule tarkusele nagu Platon, Nietzsche ja Tom Waits, lahkab ta religiooni ja poliitikat, heidab pilgu meie suhetele raha, meelelahutuse ja internetiga ning näitab, kuidas liiga palju head võib meid psühholoogiliselt ära õgida.
Ootamatut huumorit ja nutikaid tähelepanekuid täis raamatus kutsub Manson lugejaid üles olema iseendaga ausam viisidel, millest me varem mõelnudki pole, trotsides sellega meie varasemaid arusaamu usust, õnnest, vabadusest – isegi lootusest endast.