Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hendrik Pillmann esiteb raamatut Ida-Võlumaast, Jõhvist

Jõhvi põhikooli direktor Liina Mihkelson tervitamas uut õpetajat Hendrik Pillmanni. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Reedel, 1. oktoobril kell 18 esitleb kirjastus Petrone Print Tartu Kaubamaja Apollos Hendrik Pillmanni raamatut «Minu Jõhvi. Isehakanud jõhvikas Ida-Võlumaal». Hendrikuga ajab juttu raamatu toimetaja Loone Ots.

Hendrik Pillmann, «Minu Jõhvi. Isehakanud jõhvikas Ida-Võlumaal». FOTO: Raamat

«Üldjuhul ei satu inimesed Jõhvi niisama. Kui satuvadki, siis ei pruugi hallikarva tunduv linnapilt tulijaid köita. Minagi olen üks nendest, kes Ida-Viru keskusest kohe ei vaimustunud. Siiski otsustasin kolida tundmatusse mitmekeelsesse keskkonda,» selgitab autor, kuidas ta Jõhvi elama sattus. «Vabal tahtel sai minust haridusprogrammi «Noored kooli» liige ja kohaliku kooli õpetaja. Tahtsin anda oma panuse, et iga laps Eestimaal saaks parima võimaliku hariduse.»

Enne seda oli Hendrik Pillmann elanud vaid sünnikodus, seda ülikooli lõpuni välja. Seepärast tundus talle põnev kolida kuhugi, kuhu ta enda arvates ei sobitunud, ja seal täiesti üksi hakkama saada.

«Jõhvi sai mulle põikeks tundmatusse – senised mõtted-arusaamad vajasid ümberkujundamist. Kaks aastat selles linnas andsid iseseisvumiseks väärtusliku aluse ja tõestasid, et vahel piisab hingerahuks ka päris vähesest. Tõeline Jõhvi elu käib vastupidi suurematele linnadele ühte jalga selles elavate inimestega: ei suured moodsad hooned ega trendi- ja moeröögatused kusagilt kaugemalt suuda vaigistada jõhvikate väge.»

Raamat pakub lugejale võimalust näha seestpoolt nii Jõhvi linna kui ka õpetajaametit ning aeg-ajalt südamest naerda.

NB! Üritust saavad külastada üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Korraldajad paluvad oma tõendid valmis panna ja loodavad mõistvale suhtumisele, kuni keeruline olukord möödub.

Tagasi üles
Back