Fjodor Dostojevski, «Idioot»
Grimesi selgitusel tunneb ta endal seost vaimse ebastabiilsusega, mida kohtab pea kõigis Dostojevski teostes. «Tegelane hakkab rääkima, asjad hakkavad kontrolli alt väljuma ning muutuvad üha elavamaks, intensiivsemaks ja häirivamaks. See on nagu äärmuslik versioon sellest, kuidas ma end tunnen, kui pean inimestega suhtlema,» ütleb muusik ja lisab, et «Idioot» on ta lemmikraamat.
«Millegipärast sattusin teismelisena sellest raamatust suurde vaimustusse,» meenutab Grimes. «See lõhnas tõesti imeliselt ja tolmuselt. Ma arvan, et meie raamat oli pärit 1940ndatest, selle lehed lagunesid, kui neid keerasin. Ma pole kunagi ühtki raamatut lugedes nii ettevaatlik olnud ja arvan, et seepärast kasvas see mulle südame külge. Mulle tulevad siiani meele kujundid oopiumisõltuvusest jõuka Hiina aristokraatia seas, kes «suitsetasid liha kontidelt». See kõlab nii dekadentlikult ja kohutavalt.»
«Solarist» luges Grimes pärast selle põhjal tehtud Andrei Tarkovski ekraniseeringu vaatamist, kusjuures tegu on ta lemmikfilmiga. Lugu mõjus Grimesile hirmutavalt ja paneb teda siiani vahel mõtlema, et planeet võib olla kohutav jumal. «Mulle meeldib mõelda, et planeedid on elavad olendid, hiiglased, kellest me saame täiesti valesti aru. Mind kohutab mõte, et mis oleks, kui ta ei hooliks meist või kui talle meeldiks meiega mängida.»