T, 30.05.2023

Eduard Vilde muuseumis esitletakse Mart Kivastiku uut romaani «Sure, Poisu!»

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Mart Kivastik filmi "Taevatrepp" võtetel.
Mart Kivastik filmi "Taevatrepp" võtetel. Foto: Ragnar Peets

Sel reedel, 1. oktoobril kell 16 esitletakse Kadriorus Eduard Vilde muuseumis (Roheline aas 3) Mart Kivastiku uut romaani «Sure, Poisu!».

Mart Kivastik, «Sure, Poisu!».
Mart Kivastik, «Sure, Poisu!». Foto: Raamat

Romaani keskmes on ajalooline tegelane Johannes Vares-Barbarus, karismaatiline kirjanik, arst ja poliitik, ning tema suhted naise, sõprade, ametivendade ja vaenlastega. Kuid kes see Vares, isehakanud Barbarus, ikkagi oli? Tõeline multitalent või lihtsalt aferist, kes soovis oma elu elada nii, et kõik prožektorid oleks suunatud vaid temale? Ka hetkel, mil ta sureb. Ehk oli tegemist lihtsalt ühe luuletajast Poisuga, kes armastas oma Siutsu ning sattus seetõttu alati sündmuste pöörisesse.

Kivastikuga vestleb esitlusel kirjanik Andrus Kivirähk, katkendeid teosest loeb näitleja Tõnu Oja.

Raamatu «Sure, Poisu!» toimetaja on Margit Kuusk, kujundaja Katrin Kisand. Raamatu on välja andnud kirjastus Väike Öömuusika. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Kivastiku eelmine, 2019. aastal ilmunud romaan «Taevatrepp» pälvis Eduard Vilde kirjandusauhinna, teose põhjal valmib ka mängufilm.

Veel on ilmunud Mart Kivastiku sulest romaan «Vietnami retsept» (2012), mitmeid jutustusi, novellikogusid ning näidendeid.

Kivastik on mängufilmide «Üks mu sõber» ja «Õnn tuleb magades» stsenarist ja režissöör.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles