T, 30.05.2023

Uus raamat tõestab, et globaalne kapitalism liigub krahhi suunas

Facebook Twitter
Comments 2
John Gray 2015. aastal festivalil Brainwash.
John Gray 2015. aastal festivalil Brainwash. Foto: Vera de Kok/Wikimedia Commons

Sarjas «Postimehe raamat» on ilmunud inglise poliitilise filosoofi John Gray uus raamat «Valekoidik. Globaalse kapitalismi pettekujutlused». Raamatu tõlkis eesti keelde Margus Enno.

John Gray, «Valekoidik».
John Gray, «Valekoidik». Foto: Raamat

«Valekoidik» tõestab, et globaalne kapitalism liigub krahhi suunas. Katsed luua maailmas angloameerika stiilis vabaturgu tekitavad katastroofi, mis on ulatuse poolest võrreldav Nõukogude kommunismi hävinguga. Moraalne ja sotsiaalne lagunemine ähvardab isegi väidetavalt uue maailmatsivilisatsiooni lipulaevaks peetavat Ameerikat, kes peab taganema teiste kultuuride ees, kus pole kunagi unustatud, et turg toimib kõige paremini ikkagi siis, kui see on ühiskonna osa. See vabaturuutoopia vastane raamat on tunnustatud õpetlase ja esseisti Nassim Nicholas Talebi sõnul prohvetlik.

John Nicholas Gray on inglise poliitfilosoof ja kirjamees, Londoni Majandus- ja Politoloogiakooli Euroopa mõtteloo teaduskonna emeriitprofessor. Ta kirjutab korrapäraselt arvamuslugusid ja raamatuarvustusi ajakirjandusväljaannetele. Lisaks on tema sulest ilmunud mitu mõjukat raamatut, nende hulgas käesolev «Valekoidik», mille kohta George Soros on tunnustavalt öelnud, et see on «globaalse kapitalismi süveneva ebastabiilsuse võimas analüüs, mida peaksid lugema kõik, kes tunnevad muret maailmamajanduse tuleviku pärast».

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles