«Eesti 20. sajandi arhitektuuri ühe tippteose rekonstrueerimine on paratamatu, sest 30 aastase hoone tehno - ja turvasüsteemid ei taga rahvuspärandi turvalist säilitamist,» resümeeris olulisema Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.
3,5 miljoni teaviku juurde
Seetõttu on tagumine aeg minna avastama veel viimast korda hoonet oma originaalsuses ja algupärasuses ning kus on hoiul ligikaudu 3, 5 miljonit teavikut.
Oktoobris saavad kõik noored ja nooruslikud panna end proovile kineskooptelerite taha ühendatud videomängukonsoolide mängudes, mida on näitusel «Tee parem midagi kasulikku» valikus pea neljast kümnendist.
Rahvusraamatukogu siseterviserajal saab mõistliku füüsilise koormuse viie korruse vahel seigeldes ja saale avastades. Kuid kes on valmis veidi suuremaks seikluseks, nende jaoks on majja peidetud aare ja mõned lahendamist vajavad mõistatused.
Proovile saab panna end ka kunstiteoste leidmisel, sest fuajees asub kunstikaart, mis aitab jõuda rahvusraamatukogus asuvate maalide, skulptuuride ning plakatiteni.
Kõrgtasemel köitekunst ja nõukogude inimeseks
Rahvusraamatukogu on läbi aegade pakkunud võimalusi väga erineva loomingu eksponeerimiseks. Nii näeb ka veel viimasel kuul kahte eriilmelist näitust. Harulduste kogu saalist leiab väljapaneku kõrgtasemel köitekunstist, mis on koondatud näitusele «Reliure D`Art. Prantsuse kirjandus eesti köites».
6. korruse saalis saab ülevaate aga nõukogude aegsetest postritest, milledel on jutustada palju lugusid, kuidas sai inimesest nõukogude inimene. Näitus kannab pealkirja «Ole inimene! Plakateid Nõukogude Eesti eluolust».
Veel näeb hoone sünni ja alguse lugu