T, 30.05.2023

Siim Kallas pani kirja oma vanaisa Eduard Alveri eluloo

Facebook Twitter
Comments
Siim Kallas.
Siim Kallas. Foto: Sander Ilvest

Kirjastuselt Varrak on ilmunud Siim Kallase uus raamat «Eduard Alver. Tema aeg ja inimesed».

Siim Kallas, «Eduard Alver. Tema aeg ja inimesed».
Siim Kallas, «Eduard Alver. Tema aeg ja inimesed». Foto: Raamat

Eduard Alver (1886-1939) oli mõjukas advokaat, Eesti Vabariigi esimene politseiülem ning lühikest aega ka Kaitsepolitsei Peavalitsuse ülem. Ta oli aktiivne Läänemaa omakaitse tegelane ja Eesti Kaitseliidu ülem Vabadussõja ajal.

«See on jutustus Eesti Vabariigist ja nendest episoodidest, sündmustest ja protsessidest, millega otse või kaudselt oli seotud minu vanaisa Eduard Alver,» selgitab Siim Kallas. «Tegelaste seas on terve hulk Eduard Alveri kaastöötajaid ja ajaloolisi isikuid, kellega ta ühel või teisel viisil kokku puutus. Selle kirjatöö eesmärk ei ole võistelda tõsiste ajalooliste uurimustega. Võiks öelda, et see on ajaloo ja poliitikaga tugevasti läbi põimitud publitsistlik jutustus, kuid ajalugu see pole ja kunst(ilu)kirjanduseks ei söanda seda samuti nimetada.»

Siim Kallas on Eesti ja Euroopa Liidu poliitik, Reformierakonna asutaja. Aastatel 2002–2003 oli ta Eesti peaminister. 1. novembrist 2004 kuni 1. novembrini 2014 oli Siim Kallas Euroopa Komisjoni asepresident. Ta on kirjutanud ka raamatud «Kallas. Esseed, mõtted ja päevakaja 2004–2015» ning «Vabaduse ja kurjuse vahel. Euroopa Liidu lugu».

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles