Raamatukogu ootab vene emakeelega õpilasi kirjanduslikele veebikohtumistele

Copy
Jelena Skulskaja.
Jelena Skulskaja. Foto: Tallinna Keskraamatukogu

13. oktoobril algab Tallinna Keskraamatukogu ürituste sari, kus eesti kirjanikud kohtuvad vene keelt jt võõrkeeli emakeelena rääkivate laste ja noortega. Külas on luuletaja Heiki Vilep, kes kohtub Ehte Humanitaargümnaasiumi 5A klassi õpilastega.

2022. aasta juunini kestvas sarjas toimub kokku 24 kirjanduslikku kohtumist, millest Tallinna koolide õpilased on oodatud videosilla vahendusel osa võtma. Eesti kaasaegset kirjandust tutvustavad klassidele näiteks Jürgen Rooste, Indrek Koff, Andrus Kivirähk, Eia Uus, Ilmar Tomusk, Aidi Vallik, Andrei Ivanov. Kohtumisi toimub ka teiste raamatute väljaandmisega seotud inimestega, näiteks räägivad oma tööst tõlkijad Maia Melts ja Ilona Kivirähk, illustraatorid Vira Takinada ja Katrin Ehrlich ning toimetaja ja kirjastaja Valentina Kashina.

P. I. Filimonov.
P. I. Filimonov. Foto: Tallinna Keskraamatukogu

Kohtumisi modereerivad raamatukoguhoidjad ning need toimuvad klassile sobival ajal ja e-platvormil (nt Zoom, Jiitsi Meet, Google Meet, Skype või Discord). Kohtumistel osalemine on tasuta.

Lisainfo ja klasside registreerimine: Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna pearaamatukoguhoidjalt Nadezhda Geryakilt e-posti aadressil nadezhda.geryak@tln.lib.ee ja telefonil 683 0961.

Sarjaga loob Tallinna Keskraamatukogu vene keelt jt võõrkeeli emakeelena kõnelevate laste ja noortele juurde võimalusi eesti nüüdisaegse kirjandusega tutvumiseks. Kohtumised rikastavad õppetööd ja aitavad õpetajatel teha valikuid kooli soovitusliku kirjanduse osas. Varasemad raamatukogu korraldatud kohtumised kirjanikega on osutunud populaarseteks, laste ja noorte huvi ning rohked küsimused on olnud oluliseks innustuseks ja inspiratsiooniks ka kohtumistel esinenud kirjanikele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles