R, 22.09.2023

Laupäeval suletakse viieks aastaks Rahvusraamatukogu lugemissaalid

Facebook
Comments
Eesti Rahvusraamatukogu ehitus.
Eesti Rahvusraamatukogu ehitus. Foto: Eesti Rahvusraamatukogu

Laupäeval, 30. oktoobril kell 19.00 suletakse viieks aastaks Rahvusraamatukogu lugemissaalid rekonstueerimistöödeks valmistuvas Tõnismäe hoones, millega algab kolimisperiood Narva maantee 11 asenduspinnale. Viimasel päeval toimub lõpufestival, kes esineb Jarek Kasari, Vaiko Epliku ja Jaan Pehki dünaamiline trio.

«Ootame laupäeval kaasa lööma meie töötubades, ringkäikudel, telekamängude turniiril ja paljus muus ning kogema Rahvusraamatukogu algupärast interjööri. Uue nädala algusest, 1. novembrist algab maja ajaloos uus etapp,» kõneles Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.

Osalemine lõpufestivalil on tasuta, kuid eelduseks on COVID vaktsineerimise või läbipõdemise tõend ja maski kandmine.

Mis saab pärast 1. novembrit?

Asenduspinnale saab kaasa pakkida olemasolevast 51 kilomeetrist vaid 2 kilomeetri jagu raamatuid, ülejäänud 49 kilomeetrit viiakse nõuetekohasesse logistikakeskusesse hoiule.

«Kolimine tuleb logistiliselt keerukas ja mahukas, sest majast peame ära viima ju 51 kilomeetrit pika rivi raamatutest, mis kõik tuleb turvaliselt pakkida ja ümber paigutada,» kõneles kolimise projekti ja teenuste juht Kristel Veimann.

Aasta lõpuni saab tellida ja tagastada raamatukappidesse või pakiautomaati

Järgneval kuul ehk novembris saab Rahvusraamatukogust raamatuid tellida esialgu vaid e-kataloogide kaudu ning kättesaamise kohtadeks on raamatukapid või saatmistasu makstes ka Omniva pakiautomaadid üle Eesti.

Kolimise periood vältab küll kokku neli kuud, aga juba jaanuari alguses on rahvusraamatukogu valmis avama oma asenduspinna Narva mnt 11 aadressil, kuhu jäädakse seniks, kui on saab tagasi kolida rekonstrueeritud hoonesse.

Digitaalsed teenused arenevad

Digitaalsete teenuseid kolimine ei puuduta. Säilib otsinguportaal, mille kaudu pääseb sadadesse nii Eesti kui välismaa andmebaasidesse. Oma tuntud headuses jääb kestma infopäringu ja infonõustamise teenus, mis on suureks abiks olnud nii tudengitele kui teaduritele.

Rekonstrueerimise ajal on kavas e-teenuseid arendada ja nende arvu ka kasvatada.

Tutvu remondieelse lõpufestivali kõikide tegevustega siin.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles