Meie maailm ei ole naistele mõeldud. Tagajärjed on kohutavad

Copy
Foto: Shutterstock

Tänapäevalt ilmus Caroline Criado-Perezi huvitav raamat «Nähtamatud naised. Andmelüngad meestekeskses maailmas», mille on tõlkinud Epp Aareleid.

Caroline Criado-Perez, «Nähtamatud naised».
Caroline Criado-Perez, «Nähtamatud naised». Foto: Raamat

Meie tänase maailma on kujundanud mehed ja meeste jaoks. Seetõttu kiputakse teist poolt inimkonnast — naisi — tähelepanuta jätma. Põhjuseks on andmelünk, millele lisandub vaatamata kõigile tõenditele endiselt valitsev seisukoht, et mehed on inimkonna standard. Naiste tualettruumi ukse taga looklev saba, kontoriruumide jäine temperatuur, ekslikult määratud ravimidoosid – meie maailm ei ole naistele mõeldud ning sellel võivad naistele olla koguni fataalsed tagajärjed.

Caroline Criado Perez kirjeldab oma murrangulises, maailmas laia vastukaja leidnud raamatus, kuidas naisi süstemaatiliselt diskrimineeritakse, sest Suurtest Andmetest sõltuv maailm on üles ehitatud peaaegu eranditult meeste kohta kogutud andmetele. Liiga kaua on naisi määratletud kõrvalekaldena inimkonna normist ja lastud neil seeläbi nähtamatuks muutuda. On aeg vaatepunkti muuta.

See sadadele uuringutele tuginev mõtlemapanev ja vaimukalt kirjutatud raamat on avab maailma hoopis teistsugusest vaatenurgast ja sunnib su imestama, kuidas sa seda küll varem ei märganud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles