Loe katkendit Maggie O’Farrelli romaanist «Hamnet». See on lugu kaksikutevahelisest sidemest ja leinaga karidele kiskuvast abielust. See on ka lugu pistrikust ja tema perenaisest; kirbust, kes satub Aleksandriast väljuvale laevale; ja kindameistri pojast, kes eirab häid tavasid, et võita ebatavalise naise armastust. Ennekõike on see õrntundeline meenutus poisist, kelle elu on täiesti unustatud, kuid kelle nime kannab üks kuulsamaid näidendid, mis eales kirjutatud.
Hiljem, kui tund lõppenud, sammub koduõpetaja maja tagahoovi. Õigupoolest tuleks tal suunduda linna poole, alustada pikka koduteed, ent ta soovib piigat tingimata veel kohata, teda rahumeeles vaadelda, vahest mõne sõnagi vahetada. Tal on kange isu lindu lähedalt uurida, kuulda, missugune hääl noka vahelt välja tuleb. Tahaks näitsiku rasket palmikut pihus kaaluda, tunda näppude vahel põimingu siidiseid seljakuid. Ümber majaseina minnes piilub noormees akende poole. Taluõuele ei ole temal muidugi mingit asja. Perenaine võib otsemaid läbi näha, mis ta siit otsib, ja sissetungija minema kihutada. Ta võib oma tööst ilma jääda, võib ohtu seada niigi oraste peale tehtud kokkuleppe, mis isal oli õnnestunud lesknaisega sobitada. Kuid seegi mõte ei peata teda.
Noorsand läheb üle õue, katsudes loikudest ja sõnnikukängardest mööda astuda. Väljas oli vihma sadanud, siis kui tema poistele subjunktiivi selgitas: ta kuulis vee trummeldamist vastu kõrget rookatust. Taevas hakkab valgusest tühjaks nõrguma, päike vajub madalale, õhus on tunda lahkuva talve kõhedat näpistust. Üks kana siblib agaralt mullas, kluuksudes tasa omaette.
Ta mõtleb aina tüdrukule, juuksepalmikule ja kullile. Ning ta hinges tärkab aimus, kuidas sunnitud tunniandmise koormat väheke kergendada. See töö taluniku lastega siin rõõmutus ja hirmsas kohas võib veel talutavaks saada. Vaimusilma kerkivad jutlemised pärast õppetunde, jalutuskäik metsas, kokkusaamine mõne sara või küüni taga.