P, 29.01.2023

3 raamatut, mille järgi elab Ameerika räpimogul Jay-Z

3 raamatut, mille järgi elab Ameerika räpimogul Jay-Z
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jay-Z (vasakul) ja tema abikaasa Beyonce (paremal).
Jay-Z (vasakul) ja tema abikaasa Beyonce (paremal). Foto: Joel C Ryan/Scanpix

Saa teada, milliste raamatute järgi elab maailma üks kõige edukamaid räppareid Jay-Z. Allpool väljatoodud teosed on kõik saadaval ka eesti keeles. Pilk peale!

«Lilla lehm. Muuda oma äri, olles erakordne» Seth Godin
«Lilla lehm. Muuda oma äri, olles erakordne» Seth Godin Foto: Raamat

«Lilla lehm. Muuda oma äri, olles erakordne» Seth Godin

Kuidas müüa oma tooteid olukorras, kus inimesed on reklaamist küllastunud ega pööra neile enam tähelepanu? Seth Godin vastab, et reklaamile kulutatud raha ongi üsna peatselt raisatud raha. Mitte reklaam ei müü toodet, vaid toode peab olema niivõrd eriline, et ta end ise müüb. Eriline toode on nagu Lilla lehm karjamaal, mis juba kaugelt silma paistab. Kõigest sellest ja enamastki räägib Ameerika turundusguru Seth Godin oma raamatus «Lilla lehm»

«Odüsseia» Homeros
«Odüsseia» Homeros Foto: Raamat

«Odüsseia» Homeros

«Odüsseia» jutustab targa ja vapra Odysseuse eksirännakutest. Pärast Trooja linna vallutamist asuvad kreeklased koduteele, kuningas Odysseus jõuab tagasi Ithaka saarele oma rahva ja pere juurde pärast kümme aastat kestnud seiklusi. Kuna Odysseust peetakse surnuks, on tema kaunist naist Penelopet tulnud kosima suur hulk ülikuid. Koju jõudnud Odysseus tapab prassivad kosilased ning seab taas korra majja.

«Taevane ettekuulutus. Iidsed taipamised, mis aitavad mõtestada sinu elus toimuvat» James Redfield
«Taevane ettekuulutus. Iidsed taipamised, mis aitavad mõtestada sinu elus toimuvat» James Redfield Foto: Raamat

«Taevane ettekuulutus. Iidsed taipamised, mis aitavad mõtestada sinu elus toimuvat» James Redfield

Kas usud, et inimesed ei kohtu siin maailmas juhuslikult, vaid neil on üksteisele midagi anda või õpetada? Kas usud, et mõtete energial on roll selles, mis Sinu ümber toimub? Kas oled viimasel ajal püüdnud leida enda elule mõtet ja õiget teed? Kui vastasid mõnele küsimusele jaatavalt, oled valmis ühinema seiklusega, mis rullub lahti James Redfieldi vaimses põnevikus «Taevane ettekuulutus».

Raamatut lugedes avastad ennast põnevas ja kaasakiskuvas seikluses, milles elu suuna ja mõtte kaotanud peategelane sõidab vana sõbra vihje peale Peruusse otsima sealsetest vihmametsadest leitud ligi 600 aastat e.m.a kirjutatud salajast käsikirja. Iidne käsikiri sisaldavat inimkonna arengut ja vaimset evolutsiooni puudutavaid olulisi sõnumeid, saladusi ja vastuseid.

Võimuesindajad ja kirikutegelased kardavad nende teadmiste avalikuks tulemise kahjulikku mõju religioonis kehtivatele arusaamadele ja tõekspidamistele ning püüavad kiriku ja valitsuse rolli vähenemise kartuses teha kõik selleks, et käsikirja levimist takistada. Siiski leidub ka inimesi, kes püüavad salaja kaasa aidata iidses käsikirjas leiduvate taipamiste avastamisele ning avalikustamisele.

Valitsuse kurjade käsilaste, paranoiliste preestrite ning traditsioonilistesse vaadetesse kinnistunud teadlaste vastutegevusele vaatamata avastab raamatu peakangelane tänu järjestikustele «juhuslikele» kohtumistele siiski järjekindlalt käsikirjas sisalduvaid taipamisi. Need aitavad meil mõista maailma ja inimese arengut ning märgata otseseid seoseid elus toimuvate sündmuste vahel. Näiteks suunab üks taipamine meid mõistma, et elus toimuv ei ole pelgalt kokkusattumus, vaid sõnum ja märk erinevate energiate mõjudest. Oskus neid sõnumeid tähele panna võimaldab inimestel leida enda tee ja ette näha meiega aastate jooksul toimuma hakkavat.

Võid end raamatut lugedes leida mõtisklemas maailma ja elu ilu, väe, müstilisuse, puhtuse, usalduse, inimestevaheliste suhete eetika ja palju muu üle. «Taevane ettekuulutus» räägib meie ühiskonnas aset leidvast tohutust evolutsioonist, transformatsioonist ja vaimsest arengust.

Märksõnad
Tagasi üles