Reisiraamatute «Riigid, mida pole olemas» ja «Kusagil maailma lõpus» autor Silvia Pärmann soovitab, millise raamatuga end kodust lahkumata järgmisel aastal kasvõi maailma lõppu lennutada.
Parimate riikide nimekirjas on teisel kohal Norra, kohe Cooki saarte kannul, kuhu vähesed eestlased sattunud on. Ent Norra on ju siinsamas ning norra kirjanikud, täpsemalt krimikirjanikud, on selle riigi muutnud põnevamaks kui ükski reisijuht seda suudaks. Lonely Planeti eksperdid pidasid Norra poolt hääletades kindlasti silmas lõputuid võimalusi oma aega õues veeta nii suusatades, purjetades, matkates kui Oslo vaimustavat kultuurielu nautides. Ent iga raamatusõber teab, et Norra on täiesti vastupandamatu tänu Jo Nesbo raamatutele! Tõsi, kohati ka natuke kõhe, nii et kindlasti on turvalisem Norrat nautida kodus tugitoolis ja raamatuga!
Riikide edetabeli kümnendal kohal on riik, mida paljud kindlasti juba külastanud on – Egiptus. Kuna viimased poolteist aastat on suurte turimisigruppide hulk Egiptuse vaatamisväärsuste ümber dramaatiliselt vähendanud, on suurepärane aeg Egiptusesse reisida neil, keda massid kohutavad viirusest rohkem. Ent Egiptuses reisimine ei hakka kunagi olema nii idülliline ja nii palju avastamisrõõmu pakkuv kui sadakond aastat tagasi, mil Niiluse kruiisile suundus Agatha Christie.
Krimikirjanduse klassikasse kuuluv «Surm Niilusel» väärib igal aastal uuesti kätte võtmist – nii nagu paljud peredki igal aastal Egiptuse puhkusele ennast asutavad. Raamat on hoiatav näide sellest, kuidas unistuste puhkus üleöö õudusunenäoks võib muutuda, nii et ehk ongi targem püsida kodus? Agatha Christie 1937. aastal ilmunud romaanis pöördub Hercule Poiroti poole rikas noor abielunaine Linnet Doyle. Poirot kavatseb parajasti asuda lõbusõidule Niilusel ning sama plaan on ka Linnetil ja tema vastsel abikaasal – ei ole vist raske arvata, et kõik nad sellelt reisilt eluga tagasi Londonisse ei jõua.