Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ruuben Kaalepilt ilmub poliitika- ja filosoofiaraamat

FOTO: Ruuben Kaalep

Novembri lõpus ilmub müügile riigikogu liikme, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Sinise Äratuse ühe asutaja Ruuben Kaalepi raamat «Uus rahvuslik ärkamine», millele on eessõna kirjutanud EKRE esimees Martin Helme.

Raamatust võib leida Ruuben Kaalepi artikleid, kõnesid, intervjuusid, esseid ja muid kirjutisi aastatest 2010–2021. Ühelt poolt kõnelevad need sellest, millisena Kaalep näeb Eesti ja eestluse olemust ning tulevikku. Teisalt jutustavad need lugu 2010. aastatel avanenud teest uue rahvusliku ärkamise poole, mida autor kirjeldab järgmiselt: «Igas rahvuses on peidus salajane vägi, mis on kogunenud lugematu hulga põlvkondadega. Enamasti on see vägi uinunud olekus. Ent see võib lahvatada kõige raskematel hetkedel, kus rahvust ähvardab iseseisvuse kaotamine või vähemusse jäämine oma kodumaal.»

Raamat jaguneb kümneks osaks. Esimene osa «Ärkajad ja äratajad» juhatab sisse Eesti rahvuspoliitika praegused murekohad ja mõned 21. sajandi rahvusluse põhiküsimused. Teine osa «Sõna on vaba» koosneb vastustest ja pöördumistest rahvusluse suhtes kriitiliselt meelestatud oponentide poole. Kolmas osa «Rahvusriigi rööbastel» vaatleb mitmeid üksikküsimusi, mis on üles kerkinud rahvusluse ning konkreetsete poliitiliste väitlustega seoses. Neljas osa «Tarkuselembus» on pühendatud Euroopa ja läänemaailma parempoolsele mõtteloole, kirjeldades ühtlasi selle väljendumist tänapäeva maailmavaatelistes sõlmküsimustes. Viies osa «Nelja ilmakaare lood» keskendub välispoliitikale, vaadeldes Eesti rahvuslikke huve ja geostrateegiat, idapoolsete sugulasrahvaste saatust, mitmeid Eestist kaugele jäävaid konflikte, mis ometi ühel või teisel viisil ka Eestit puudutavad, läänemaailma raha- ja võimusüsteeme ning rahvuslaste koostööd Euroopas ja maailmas.

Kuues osa «Aegade hämarusest» pakub vahepalaks kaks ajalooalast uurimust ning Kaalepi esimese arvamusloo Sinimägede lahingu mälestamisest. Järgneb seitsmes osa «Tõrvikud täidetakse õliga», kus kirjeldatakse tõrvikurongkäigu lugu ja olemust. Kaheksas osa «Tõrvikud süttivad põlema» koosneb erinevatel üritustel peetud poliitilistest kõnedest, üheksas osa «Küsija suu peale ei lööda» aga Kaalepiga tehtud intervjuudest. Viimases osas «Tõrvikud igavesti südames» on avaldatud vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigul peetud kõned.

Tagasi üles
Back