Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Uus raamat annab nõu, kuidas lastele lugusid jutustada

Jutustamist saab õppida. FOTO: Shutterstock

Kirjastuselt Postimees on ilmunud Silke Rose Westi ja Joseph Sarosy «Kuidas lastele lugusid jutustada». Loe, kuidas saada maailma parimaks jutuvestjaks!

«Kuidas lastele lugusid jutustada». FOTO: Raamat

Igaüks, kes on kunagi mõnd lugu jutustanud, teab lihtsat tõsiasja: kui jutt lõpeb, oled kuulajatega lähedasem. Lähedus on aga heade suhete ja eluterve suhtluse alus. Lood aitavad lastega sõbraks saada ja selgitavad neile maailma.

Kahe Waldorfi kooli õpetaja aastatepikkusel kogemusel põhinev raamat on parim abiline lapsevanemale, vanavanemale ja õpetajale. See südamlik ja kaunilt illustreeritud teos ei ole jutukogumik ega õpeta ühtki võõrast lugu meelde jätma, vaid aitab igaühel enda seest jutuvestja üles leida. Et saada jälile ise uute lugude loomise saladusele, on abiks autorite elust pärit lõbusad lastejutud koos nende sünnilugudega ning 17 harjutusülesannet.

Eestikeelse väljaande saatesõna on kirjutanud jutuvestja Piret Päär, kes soovitab igaühel jutuvestmise võlud avastada: «Raamatust leiab inspireerivaid ideid ja harjutusi, mis julgustavad lugejat ette võtma rännakuid tundmatutele juturadadele.»

Raamatut soovitab ka maailmakuulus briti teadlane, looduskaitsja ning ÜRO rahusaadik dr Jane Goodall. «Jutuvestmine on kahtlemata parim viis, kuidas teavet või ideid edasi anda. See raamat aitab tublisti kaasa jutustamisoskuse arengule,» soovitab ta.

Tagasi üles
Back