K, 29.03.2023

Ilmub Edith Karlsoni 12 aasta loomingut kokkuvõttev trükis

Ilmub Edith Karlsoni 12 aasta loomingut kokkuvõttev trükis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kunstnik Edith Karlson oma ateljees.
Kunstnik Edith Karlson oma ateljees. Foto: Sander Ilvest

16. detsembril kell 18 esitletakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) ülevaatlikku trükist kunstnik Edith Karlsoni viimase 12 aasta loomingust.

320-leheküljeline inglisekeelne kogumik «Drama is in Your Head» on Karlsoni esimene monograafia. Raamat sisaldab rikkalikku fotomaterjali Karlsoni 22 kunstiprojektist ja nende tööprotsessidest, mida saadavad esseed Eero Epnerilt ja Denis Maksimovilt.

Raamatu koostaja on Evelyn Raudsepp, kujundaja Indrek Sirkel, tõlkija Keiu Krikmann, kirjastajad Lugemik ja EKKM. Esitlusel vestlevad kunstnikuga tema loomingust Maria Arusoo ja Kirke Kangro, modereerib Evelyn Raudsepp. Vestlusele eelneb kuraator Eero Epneri näitusetuur algusega kell 17.00.

Karlsoni looming pürgib tajutava poole, vallutab tagasi maad taktiilsusele ning kombatavusele, rühib läbi tähenduste vaakumi füüsilise kohalolu, skulpturaalse kehalisuse ja aistitava, tuntava, puudutava poole. /--/ Karlson ei tegele skulptuuriga sattumuslikult, vaid maailmavaateliselt – see kehale kõige lähemal asuv kunstiliik pakub lootust (või vähemalt lootuse illusiooni), et kuhugi on veel võimalik naasta ja midagi on veel võimalik tajuda.

— Eero Epner, tsitaat raamatust

Edith Karlsoni looming aitab läbi kunstipärase iroonia säilitada lootust, mis meid inimeksistentsi sombususest ja suvalisusest naeratusega läbi kannab.

— Denis Maksimov, tsitaat raamatust

Märksõnad
Tagasi üles