L, 10.06.2023

JÄRJEJUTT ⟩ «Colorado on see osariik, kus igal pool tõmmatakse kanepit, jah?»

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Kanepiralli Colorados 2014. aastal.
Kanepiralli Colorados 2014. aastal. Foto: Mark Leffingwell/ Reuters/ Scanpix

Sel nädalal viivad Kuku Raadio Järjejutuminutid teid Coloradot avastama. Kristi Aule loeb ette katkendeid Ene Sepa uuest raamatust «Minu Colorado. Suuskadel kuradi jälgedes», kirjastuselt Petrone Print. 

Colorados suusapatrullina töötav Ene Sepp tutvustab meile selle osariigi värvikirevat ajalugu ja olevikku, maalilisi kanjoneid, mägijärvi ja matkaradasid.

Ene Sepp, «Minu Colorado. Suuskadel kuradi jälgedes».
Ene Sepp, «Minu Colorado. Suuskadel kuradi jälgedes». Foto: Raamat

««Colorado on see osariik, kus igal pool tõmmatakse kanepit, jah?» on mult nii mõnedki korrad küsitud ning see paneb muigama. Tõsi, Colorado ja kanep käivad paljude jaoks käsikäes, ent mind võlub siiski Colorado lumerohke talv ja madalad miinuskraadid,» ütleb raamatu autor.

«Suusapatrullina suusatan iga päev igal pool. Suuskadel õppisin, kuidas lõhkeaine abil nõlvu ohutuks muuta, mil moel aidata neid, kelle suusapäev lõpeb peapõrutuse või luumurruga, ning kuidas päästekelguga ka kõige järsematelt radadelt alla liuelda. Esimese hooaja jooksul näen rohkem vigastusi kui kogu eelneva elu jooksul kokku.

Lisaks vaheldusrikkale suusapatrulli tööle kogen muudki. Kiht kihi haaval tutvun Colorado värvikireva tausta, ajaloo ja olevikuga. Üleskistud raudteede asemele tekkinud matkarajad ja maalilised autoteed viivad kanjoniteni, kummituslinnadesse, väikestesse elavatesse küladesse, õitsvaid lilli täis mägiaasade ning lugematute mägijärvedeni.

Nii et vastan: «Seda ka, jah, aga Colorado on siiski palju-palju enamat kui lihtsalt kanep!»»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles