T, 28.03.2023

Eesti keeles ilmus Jeremy Clarksoni muhe raamat taluelust

Eesti keeles ilmus Jeremy Clarksoni muhe raamat taluelust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jeremy Clarkson oma talupoe Diddly Squat ees.
Jeremy Clarkson oma talupoe Diddly Squat ees. Foto: Tom Wren / SWNS/Scanpix

Tõmmake kalossid jalga, haarake varnast soni ja nautige Jeremy Clarksoni lõbusaid muljeid talupidamisest ja Lamborghini traktoriga kimamisest. Ilmunud on raamat «Aasta farmis».

Tere tulemast Jeremy tallu. See on idülliline koht maaliliste vaadete, sahisevate hekkide, metsade ja allikatega. Jeremyle on alati meeldinud idee endast kui talunikust. Samas on ilmselge, et kui ta sõidab pidevalt mööda maailma ringi ja tunneb ebamõistlikult palju rõõmu autodest, oleks parem jätta talutööd kellelegi teisele.

Jeremy Clarkson, «Aasta farmis».
Jeremy Clarkson, «Aasta farmis». Foto: Raamat

Siiski otsustas ta ühel päeval, et hakkab ise talunikuks. Sest kui raske see ikka olla saab? Noh...

Lämmatav bürokraatia, ettearvamatu ilm, kohaliku kogukonna vastuseis, globaalne pandeemia ja omaenda vapustav teadmatus talupidamisest: Jeremy mõistab peagi, et talu üleval pidamine nõuab palju rohkemat, kui vaid Lamborghini traktoriga ringi kimamise oskust.

Õnneks on tal (peaaegu) vabatahtlikke abilisi: tüdruksõber Lisa, traktorist Kaleb ja karjus Ellen. Koos harivad nad entusiastlikult põldu, ajavad kariloomi, peavad mesilasi ja kanu, villivad allikavett pudelitesse ja avavad talupoe. Kuid kasum jääb siiski kindlalt kättesaamatuks.

Hoolimata sellest on Jeremy ikka veel talunik.

Märksõnad
Tagasi üles