P, 10.12.2023

Ajakirjanik Tarmo Vahter pani kirja Pätsi aja rääkimata lood

Copy
Tarmo Vahter.
Tarmo Vahter. Foto: Andres Haabu

Kirjastuselt Heliades on ilmunud Tarmo Vahteri uus teos «Võitlus tuleviku pärast. 1933-1936: Pätsi aja rääkimata lood».

Raamat «Võitlus tuleviku pärast» jutustab elust Eestis aastatel 1933-1936. See on aeg, mis muudab Eesti Vabariigi saatust ja eesti elu. Sellest raamatust leiab arhiivides peidus olnud lood, mida läbib punase niidina Konstantin Pätsi ja vabadussõjalaste võitlus. Selle kõrval saab lugeda inimestest, kellest saavad kangelased või kes annavad eesti kodule ja külale uue näo.

Tarmo Vahter, «Võitlus tuleviku pärast».
Tarmo Vahter, «Võitlus tuleviku pärast». Foto: Raamat

- Konstantin Päts ravib haiget rahvast ja Artur Sirk kavandab Pätsi röövi tema salajase südamedaami juurest.

- Kindral Johan Laidoner üritab luua Eestile tugevat riigikaitset ning Jaan Tõnisson kaitseb demokraatiat, aga mässib end lootusetult võlgadesse.

- Noor kodumajandusõpetaja Salme Masso õpetab eestlasi süüa tegema ja kodu puhtana hoidma ning vangivalvur Kristjan Palusalust saab üleöö rahvuskangelane.

- Betti Alver hakkab kirjutama luuletusi, mis jõuavad eesti luule kullafondi ja ooperilaulja Miliza Korjus saab esimese eestlasena Hollywoodis filmistaariks.

Lisaks palju teisi lugusid koos seni nägemata värviliste piltidega. See raamat annab Pätsi ajale nii sõnas kui pildis värvid tagasi.

Eesti Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter on avaldanud menuraamatud «Vaba riigi tulek. 1991. Kuus otsustavat kuud» (2011) ja ««Karuks istus vangitornis…» 1980 - aasta, mis raputas Eestit» (2015).

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles