Tiit Trofimov: vaimsus ei tähenda, et hakkad hipiks, paned kartulikoti selga ja vilistad kõigile kohustustele

Raamatuportaal
Copy
Tiit Trofimov.
Tiit Trofimov. Foto: Nele Suurna

Vaimse enesearengu maastikul tegutseb väga kirju seltskond, kes on oma vaimsel teekonnal väga erinevates etappides.

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov meenutab oma raamatus «Lõpp on algus. Julgus elada iseendana», et tema elus oli näiteks periood, kus ta oli enda meelest tohutult vaimne. «Igaks juhuks riputasin endale ka igasuguseid kulinaid külge ja rõhutasin vaimset olemist riietusega, sest mõtlesin, et äkki teised muidu ei märka, kui vaimne ma olen,» naerab ta nüüd ja tõdeb, et selline arvamine tabab paljusid inimesi, kes on saanud erinevate praktikatega esimesed positiivsed kogemused ja järsku näevad, kui vildakas kogu see lääne ühiskond selles arutus raha tagaajamises on.

Vahetevahel tahaks olla niisama, mitte midagi teha, aga ei saa, pead minema igal esmaspäeval tööle

Trofimov toob näiteks, et kui veab, saad suvel neli nädalat järjest puhata, aga paljud ei saa sedagi, sest peavad puhkuse kaheks jagama. Kui sul on sellest orav-rattas elamisest kopp ees, hakkadki hipiks, paned kartulikoti selga ja vilistad kõigile kohustustele.

Mõni läheb kaugemale ja arvab, et tal pole raha enam vaja, nüüdsest peale elab ta õhust ja armastusest. Trofimovi sõnul on see mõnes mõttes põgenemine reaalse elu eest. Me elame siiski inimühiskonnas, kus asjad toimivad teatud moodi. Päris ilma rahata siin hakkama ei saa.

Tiit Trofimovi raamat «Lõpp on algus. Julgus elada iseendana».
Tiit Trofimovi raamat «Lõpp on algus. Julgus elada iseendana». Foto: Konstantin Sednev

«Mina vast oma «vaimlase» etapis nii äärmuslikuks ei läinud, aga tean inimesi, kes virelevad rahapuuduses ega jaksa ruumide renti maksta. Või siis ei pea kokkulepetest kinni, sest nemad tunnetavad, et see, milles kokku lepiti, on universumi kõiksuse kõrval tühine asi. Selline suhtumine on teiste suhtes lugupidamatu ja vaimsusega pole sel midagi pistmist. Aga mõnikord peab sellises äärmuses ära käima, et saada aru – tasakaal on ikka keskel. Rahateenimine ei saa olla meie tegevuse peamine eesmärk, aga ilma selleta ka ei saa. Tuleb teha tööd, mis inspireerib ja rõõmu valmistab,» on ta kindel.

Trofimovi sõnul on õnneks ka neid, kes on endaga päriselt tööd teinud, elavad avatud südamega ja aitavad ka teistel südant avada. Need inimesed elavad oma sõnade järgi, sest suurim vaimsuse praktika on ju igapäevaelu – kuidas sa omaenda emotsioonidega hakkama saad, kuidas sa suudad neid vaadelda, väljendada ja lahendada. Väga kerge on suhelda nende inimestega, kes meid armastavad. Palju suurem vaimne väljakutse on jääda südamesse kõigi inimestega suheldes.

Kuidas avada oma süda? Karuneshi südame avamise meditatsioon

Seda meditatsiooni kasutavad südame avamiseks ka mitmed tuntud vene sensitiivid ja tervendajad. Pärast tunned ennast kergelt ning su südames on justkui rohkem ruumi.

Meditatsioon koosneb viiest osast. Muusika, mille järgi seda tehakse, leiad Youtube’ist, Spotify'st või iTunesist, kasutades otsingufraasina Karunesh heart chakra meditation. Youtube’ist leiad ka video, mis näitab, kuidas seda meditatsiooni tehakse.

Seisa sirgelt ja vabalt. Pane mõlemad käed südamekeskusele ja hinga mõned korrad sügavalt sisse ja välja. Hinga enda sisse värsket energiat ja vabasta välja hingates vana ja kasutu energia.

Pane muusika käima.

  1. osa – «Põhi»

Hinga tugevalt välja, samal ajal siruta parem käsi ja jalg ette, varbad puudutavad põrandat, keha jääb paigale. Tunneta käes venitust. Peopesa peaks olema suunatud väljapoole, sellega surud vana energia kehast eemale. Too parem käsi ja jalg lähteasendisse ning välja hingates tee sama vasaku käe ja jalaga. Korda neid liigutusi muusika rütmis. Kui muusika enne järgmist osa korraks vaikib, jää seisma ja pane käed südamekeskusele.

  1. osa – «Ida ja lääs»

See harjutus sarnaneb eelmisega, aga nüüd tuleb käsi ja jalg sirutada küljele, pöörates selleks kergelt keha ülaosa. Välja hingates siruta parem käsi ja jalg paremale ning järgmise väljahingamise ajal vasakule. Sisse hingates too jalg lähteasendisse ja käsi südametšakrale teise käe juurde. Korda seda muusika lõppemiseni.

  1. osa – «Lõuna»

Nüüd siruta parem käsi ja jalg väljahingamise ajal taha, vii ka pilk koos käe ja jalaga selja taha. Sisse hingates tule tagasi põhi- asendisse. Tee sama liigutus vasaku käe ja jalaga. Korda seda kuni muusika lõppemiseni.

  1. osa – «Ring»

Korda kõiki kolme harjutust – parem käsi ja jalg ette, vasak käsi ja jalg ette, parem käsi ja jalg küljele, vasak käsi ja jalg küljele, parem käsi ja jalg taha, vasak käsi ja jalg taha. Ära mõtle üle, muidu läheb järjekord sassi. Keha teab, mis teha vaja. Korda kuni muusika lõppemiseni.

  1. osa – «Sisemine tempel»

Istu või heida pikali ja lõdvestu. Lase muusikal õrnalt läbi keha voolata. Hinga normaalselt ja tunneta oma südant. Võid panna käed südamekeskusele. Jää sellesse asendisse nii kauaks, kui soovid.

Raputamine

Raputamine on hea ja lihtne viis saada energia liikuma ja lasta halbade emotsioonide energia oma kehast välja. Teen seda ise igal hommikul vähemalt 15 minutit.

Pane mõnus tempokas muusika mängima. Lase põlved pehmeks, puusad, õlad ja ülakeha vabaks ning hakka keha väristama ja raputama. Alguses tee seda teadlikult, mingil hetkel võtab keha üle ja hakkab ise ennast väristama.

Teine võimalus on hästi tugevalt ainult käsi ja õlgu raputada, nii saad lihastevahelise sidekoe liikuma.

Mõni aasta tagasi käisin Balil raputamise aašramis, kus me viis päeva muud peaaegu ei teinudki, kui ainult raputasime. Seal oli Venemaa tuntud teleprodutsente ja ärimehi, kõik nutsid oma emotsioone vabastades nagu väiksed lapsed, sest raputamine tõmbab keha korralikult lahti.

Patsutamine

Kogu keha läbipatsutamine paneb energia mõnusasti liikuma. Võid seda teha hommikul duši all või ükskõik millisel hetkel keset päeva. Ära unusta ka lümfisõlmi, küünarnukkide ja põlvede sisekülgi ega kaenlaauke. Patsuta parasjagu nii tugevasti, et sa tunned kehas mõnusat surinat.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles