Laupäeval teistkordselt avanev raamatupood Kausaal uurib pimedust ja vormimuutusi

Raamatuportaal
Copy
Foto: Kausaal

18. detsembril kell 15.00-22.00 toimub eksperimentaalse raamatupoe ja ürituste sarja Kausaal teine üritus, mille sisse mahuvad kaks performance'it, ühine lugemine ja kirjutamine ning raamatute müük. 

Seekordne Kausaal leiab aset eˉlektroni stuudios aadressil Kopli 27. Kausaal, mille teemafookus on igal korral erinev, uurib sel korral pimedust ning vormimuutusi, pakkudes lugemiseks valiku raamatuid Brüsseli raamatupoest rile*, Tallinna poest Lugemik ning kirjastuselt Paranoia Publishing.

Kell 16.00 alustab päeva performance, mille käigus loob Kausaal teksti ühes arvutiga ning jõuab fiktsionaalsest maailmast vestluseni etenduskunstnik ja dramaturg Alissa Šnaideriga. Kuuldu põhjal loob improvisatsioonilisi visuaale videokunstnik Mikk-Mait Kivi. Kell 18.00 saavad kõik huvilised uurida müügil olevaid raamatuid, et nendes leiduvatest fraasidest üheskoos tekst kokku panna. Kell 20.00 saab kogeda etenduskunstnik Johhan Rosenbergi performance'it «Knock knock, who's in the basement?», mis on väike vahepeatus tema eelmise töö «Kõdu» järel. Performance mängleb minapildi ja avalikkuse piiril, kus sellest saab keele ja pimeduse sümbioos, mis vahendab avalikkusega oma kombeid ja perverssus-poeesiat.

Kausaal #2 keskendub vormimuutustele ning pimedusele kui potentsiaali täis seisundile. Ka ruum ei meenuta tavalist raamatupoodi kõrgete riiulite ja suurte akendega. Samuti otsitakse seoseid kirjutamise ning looduses toimuvate muutuste vahel. Internetivõrgustikud on justkui seeneniidistik ning looduses on kõik pidevas muundumises. Kuidas vaadelda sarnast metamorfoosi kirjanduse ja kirjutamise kontekstis? Milline on meie suhe vormimuutustega - veel teadmata teadmatusega? On kirjutaja valmis protsessi käigus muunduma?

Kausaal on Kanuti Gildi SAALi ja eˉlektroni koostööprojekt, mida kureerivad Heneliis Notton ning Bohdana Korohod. Idee kasvas välja SAAL Biennaalist, mille raames võõrustas festival Brüsselis baseeruvat lugemissaali/raamatupoodi rile*.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles