Kaitsepolitseinikud soovitasid sel aastal iga kuu lugemiseks raamatuid, mis avardavad silmaringi ja pakuvad ka põnevat meelelahutust. Siin on kaksteist teost, mille lugemine kellelgi mööda külgi maha ei jookse.
Clive Hamilton
Kirjastus Hardie Grant
2018
Soovitab kaitsepolitseinik R.
Hamiltoni põhjalike näidete esitamine Hiina kommunistliku partei mõjutegevuse imbumise kohta Austraalia poliitikasse, haridusse ja teistesse ühiskonnasfääridesse on ülimalt kriitiline punast lippu lehvitav akt.
See annab selge arusaama, milliste vahendite ja strateegiatega HKP tegutseb ning millisena nähakse oma rolli maailmas.
«Silent Invasion» võiks olla kohustuslik lugemine igale Eesti poliitikule ja majandushaile, eelkõige selleks, et õppida maailmalaval Hiinaga võrdväärselt mängima.
***
2. «Seltsimees J. Vene meisterspioon külma sõja järgses Ameerikas paljastab oma rääkimata saladused»
Pete Earley
Tõlkinud Lauri Liiders
Kirjastus Tänapäev
2009
Soovitab kaitsepolitseinik J.
Valitsevas materiaalses ja vaimses korruptsioonis pettunult vahetas Vene luureohvitser Sergei Tretjakov 2000. aastal New Yorgis töötades poolt.
Tema kirjeldused annavad sissevaate Moskvas asuvasse SVRi peamajja ja USAs tegutsenud jaamadesse turbulentsetel 1990. aastatel, kirjeldades NSVLi lagunemise järel toimunud muutuseid Venemaa välisluures.
***
Sari «Eesti Mälu Instituudi toimetised»
Toimetanud Meelis Saueauk ja Meelis Maripuu
Tartu Ülikooli Kirjastus
2020
Soovitab kaitsepolitseinik P.
Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Ministeeriumi toimikusse «Priboi» («Murdlaine») on koondatud 1949. aasta märtsiküüditamise täiesti salajased plaanid ja aruanded, mis annavad kiretu, kuid üksikasjaliku pildi küüditamisoperatsioonist kõigis Eesti maakondades.
Dokumendid aitavad mõista kommunismikuritegude süsteemsust ja ulatust, olles ühtlasi Kaitsepolitseiametile oluliseks allikaks inimsusevastaste süütegude uurimisel.
***