R, 9.12.2022

Kui elu annab sulle sidruneid... Dave Benton annab nõu, kuidas elust parimat võtta

Raamatuportaal
Kui elu annab sulle sidruneid... Dave Benton annab nõu, kuidas elust parimat võtta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tsitaat Dave Bentoni raamatust «Olen see, kes olen».
Tsitaat Dave Bentoni raamatust «Olen see, kes olen». Foto: Karen Härms

Dave Benton räägib oma raamatus «Olen see, kes olen», et on õppinud, et sidrunitest saab muudki kui limonaadi. Võid teha ka sidrunikooki või praegusel ajal isegi mojitot. «Teisisõnu – see on su enda otsustada, mida teha, sest tegelikult on võimalusi väga palju. Anna endast lihtsalt parim ja pea meeles, et pole tarvis paljut. Vaja on, et see – mis iganes see ka on – et see toimiks,» annab ta nõu.

Muuta saab vaid iseennast

Benton tunnistab, et tal kindlat elureeglistikku ei ole. Ta arvab, et elu muuta pole võimalik. Ja usub, et muuta saad vaid ennast ja seeläbi võib ka su eluviis muutuda. Vaid sel moel saab oma elu suunata.

«Elu kui niisugune on kõikjal. Meie maailm ja kõiksuse ruum me ümber on täis elu. Peame selle ümbritsevaga hakkama saama, sellesse sulanduma. Samal ajal aga kujundame oma isiklikku elu me ise – otsustades, kuidas seda elame,» kirjutab ta.

Elus on asju, mis teevad selle keerulisemaks ja lihtsamaks

Benton selgitab, et elu teevad keerulisemaks inimesed, kes mingil arusaamatul põhjusel töötavad sinu vastu, kasutades oma elunorme sinu eluväärtuste blokeerimiseks. Keerulised on inimesed, kes ei salli sind või ei usu sinusse, ükskõik mis põhjus neil selleks ka pole. Nad võivad su elu väga probleemseks teha, minna äärmustesse, et sind takistada, boikoteerida su tegevust, tegeleda väljapressimisega või sind halvasti mõjutada.

Need hoovad, mis saavad sind takistada edasi liikumast on vahest füüsilised, teinekord jälle materiaalsed. «Leian, et paigalseis on tagasiminek ja see on üks neid takistusi, mida suudab leevendada positiivse mõtlemise jõud. Kui mõtled positiivselt, suudad leida viisi, kuidas takistused enda kasuks ümber pöörata. Ole positiivne ja usu sellesse!» arvab ta.

Benton on enda sõnul kogenud, et pole takistusi, mida ületada ei saaks. Niisamuti pole ka haigust, mida ei saaks ravida. Kui seda on väga vaja, siis võtad oma mõttejõu kokku ja tõused kõigist takistustest kõrgemale.

Dave Bentoni kolm nõuannet, mis muudaks maailma paremaks:

  • Kanna enda eest kogu aeg hoolt.

  • Ära tee teistele, mida sa ei taha, et sulle tehakse.

  • Ela nii, et oled parem inimene ja austad teisi.

«Ja lisaksin siia ühe väärtusliku õppetunni, mille tuuma olen viimasel ajal eriti mõistnud: tähtis on püsida elus, et allesjäänud aeg maksimaalselt ära kasutada,» kirjutab ta.

Märksõnad
Tagasi üles