Ära lihtsalt loe, vaid tööta raamat läbi
Chanet soovitab eneseabiraamatuid lugeda nii, et paned iseennast sinna sisse. Ta toob näite, et kui räägitakse reflektsioonidest, tasub võtta aeg ja kirjutada need üles. Mitte lihtsalt lugeda, vaid töötada raamat läbi.
Veel soovitab Chanet raamatus huvipakkuvaid mõtteid mitte alla joonida, vaid kirjutada need laused enda jaoks välja ja kirjutada ka juurde, mida need sinu jaoks tähendavad.
Kuidas valida eneseabiraamatuid?
Chanet sõnab, et eneseabiraamatute puhul ei tasu võtta eesmärgiks lugeda aastas läbi 50 raamatut nagu ehk juturaamatute puhul – kui tahad enesearenguga tegeleda ja lükata end muutustesse, siis tasub lugeda vähehaaval ja ampsudena. Kui lugeda liiga palju erinevaid eneseabiraamatuid, hakkavad need korduma ja võib tekkida valearusaam, et tead kõike, sest oled palju lugenud, kuid tegelikult ei tea, sest pole neid asju kogenud.
Eneseabiraamatuid soovitab ta valida eelkõige tunnetuse järgi. Vahel tuleb ette, et võtad raamatu, mis tundub hea, aga ei lähe sinna sisse.
Kui on aga keeruline valida, soovitab ta raamatukogusse või raamatupoodi minnes võtta kaasa mõned märksõnad, mille kaudu otsida ja küsida kindlasti soovitusi. Kõige tähtsam on, et raamat hakkaks sinu hingega kokku helisema!
Pea meeles – kõik, mida loed, ei pruugi olla tõsi!
Chanet tõdeb, et enesearenguraamatuid lugedes peaks silmas pidama seda, et kõik, mida sa loed, ei pruugi olla tõsi ega ka sinu jaoks. Näiteks raamat, kus räägitakse kell 5 ärkamisest ja hommikurituaalidest, on küll hea, ent ei maksa võtta päris puhta tõena, et saavutad kell 5 ärgates kindlasti edu. «Tuleks endalt küsida, kas see on päriselt nii. Kas see on sinu tõde või raamatu tõde?» soovitab Chanet.