R, 22.09.2023

Paul-Eerik Rummo juubelit tähistatakse konverentsiga

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Paul-Eerik Rummo
Paul-Eerik Rummo Foto: Tairo Lutter

Sel nädalal tähistatakse Tartus Paul-Eerik Rummo juubelisünnipäeva konverentsiga. Konverents «Ükskord ennepuiste. Paul-Eerik Rummo 80» algab 20. jaanuaril Eesti Kirjandusmuuseumi saalis kell 12 ning jätkub 21. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis kell 11.

Mõlema päeva avavad tervitused ning õnnitlused, ettekannetega astuvad üles Tanar Kirs, Joosep Susi, Marin Laak, Anneli Saro, Ene-Reet Soovik, Mart Velsker, Viivi Luik, Rein Veidemann, Aare Pilv, Anti Saar, Arne Merilai, Märt Väljataga, Luule Epner, Igor Kotjuh, Cornelius Hasselblatt ja Piret Viires. Konverentsi kantakse üle ka veebi vahendusel. Täpsem kava ning ülekande lingid asuvad SIIN.

Paul-Eerik Rummo, «Väljavõtteid».
Paul-Eerik Rummo, «Väljavõtteid». Foto: Raamat

Konverentsi esimesel päeva õhtul, 20. jaanuaril avatakse Eesti Kirjandusmuuseumis Paul-Eerik Rummo käsikirjade ja raamatute arhiivinäitus ning esitletakse tema uut valikkogu «Väljavõtteid» (koostaja Aare Pilv, kirjastus Tänapäev). 21. jaanuari õhtul on ettekannete jätkuks võimalik vaadata Elise Metsanurga (Tartu Uus Teater) lavastatud etendust «Kohvikulusikad», mille aluseks on Rummo tekstid.

Konverentsil keskendutakse Paul-Eerik Rummo tähendusele kirjanikuna ja tõlkijana. Rummo kujunes kiiresti võtmefiguuriks 1960. aastate eesti luules, kuid samas on ta andnud ka väga olulise panuse eesti draamakirjanduse ja lastekirjanduse uuenemisse ning olnud Eesti üks silmapaistvamaid luuletõlkijaid ja kirjanduskriitikuid.

Konverentsi toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikooli eesti kirjanduse rahvusprofessuur, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti-uuringute Tippkeskus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles