T, 3.10.2023

Catherine Belton tõestab uues raamatus, et Putini sõjas pole midagi juhuslikku

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Vladimir Putin.
Vladimir Putin. Foto: MAXIM ZMEYEV/REUTERS/Scanpix

Kava Kirjastuselt ilmub märtsis Catherine Beltoni raamat «Putini inimesed. Kuidas KGB võttis tagasi Venemaa ja tungis siis edasi Läände». Raamatu on tõlkinud Jana Linnart.

Catherine Belton, «Putini inimesed».
Catherine Belton, «Putini inimesed». Foto: Raamat

Selle raamatu ilmumine sattus täiesti juhuslikult ajale, kui Putini Venemaa alustas sõda Ukraina vastu. Samas tekib seda raamatut lugedes paratamatult veendumus, et selles sõjas pole midagi juhuslikku.

Sõda Läänega on Putin koos oma vanade KGB kamraadidega ette valmistanud juba aastaid. Selle tarbeks on Putin ja tema lähikondsed ehk siloviki järjekindlat kogu Venemaa majanduse rakendanud mustade kassade ja rahapesu skeemidesse. Tulemuseks on tohutud ressursid, mille kasutamise peamine eesmärk on lisaks isiklikule heaolule Venemaa sõjaliste ja mõjutusoperatsioonide rahastamine.

KGB-lased Venemaa eesotsas arvestavad sellega, et Lääs ei julge nagunii midagi otsustavat nende vastu ette võtta. Samas annab ka selle raamatu läbilugemine päris palju ideid, millised sanktsioonid võiksid Putinit päriselt mõjutada. Ainuüksi raamatu lõpus olev nimede register võiks olla väga heaks aluseks nende inimeste tuvastamiseks, keda võiks ja tuleks sanktsioneerida.

Kes on need inimesed, kellega koos Putin on suure osa Venemaa varadest enda kontrolli alla haaranud ja kuidas seda on aastakümneid teostatud, neile küsimustele annabki Catherine Beltoni raamat Putini inimesed erakordselt detailse ja faktirohke vastuse.

Raamatu kvaliteeti tõestab ka see, et sellele on Aasta Raamatu tiitli omistanud: Times ja Sunday Times, Daily Telegraph, The Economist, Financial Times ja New Statesman.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles