P, 10.12.2023

GALERII ⟩ Muusik ja laulukirjutaja Mikk Targo esitles raamatut «Sa haara kinni mu käest»

Raamatuportaal
Copy

Mikk Targo esitles 16. märtsil  Solarise Apollos raamatut «Sa haara kinni mu käest». Autoriga vestles Marek Sadam.

Mikk Targo (sünd 1959) nime ei pea muusikasõpradele tutvustama, on ju tegemist ühe edukama laulukirjutajaga, kelle sulest pärineb kümneid poplaule, mille seas troonib Eesti saja aasta hitiks valitud «Karikakar».

Mikk Targo, «Sa haara kinni mu käest».
Mikk Targo, «Sa haara kinni mu käest». Foto: Raamat

Ent Mikk on ka andekas pillimees, muusik, kes tänu loomupärasele andele, töökusele, visadusele ning miks mitte ka suurepärastele geenidele on saavutanud rahvusvahelist edu. Maailmakuulus bänd Earth, Wind & Fire poleks ju muidu oma repertuaari tema looduga rikastanud. Eesti popmuusikaajaloos seonduvad Mikk Targo nimega Vitamiin, Muusik Seif, Kontakt, Mahavok, Code One, Marju Länik ja paljud teised.

Jah, mõni on pidanud teda kompromissituks, iseteadvaks ja isegi ülbeks kujuks. Aga kas teisiti saakski, kui soovid enda vastu ausaks jääda?

«Vahel, kui olen sõpradele oma elus juhtunust rääkinud, on nad mõelnud, et neid lugusid välja mõtlen. Aga ei ole nii. Päriselt,» kinnitab Mikk ise, pidamata silmas pelgalt bändide pööraseid seiklusi Nõukogude Liidus. Ja tal on tuhat korda õigus. Loe ja imesta. Ning kui teisiti ei saa, siis naera end või ribadeks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles