N, 8.06.2023

Lugeja lemmikuks sai reisidest inspireeritud sokimustrite raamat

Raamatuportaal
Facebook Twitter
Comments
Kersti Heinloo
Kersti Heinloo Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti rahvusraamatukogu ja raamatupoodide läbiviidud rahvahääletusel selgus 2021. aasta kauneimate raamatute ja lasteraamatute konkursside rahva lemmik, milleks on «Öövöö. Reisidest inspireeritud sokimustrid».

Veebruarikuu jooksul Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Eesti Rahvusraamatukogu Solarise keskuses asuva saatkonna juures olnud hääletusvõimalust kasutas 371 inimest, mis on möödunud aasta tulemustega võrreldes ca 25% rohkem.

«Kõige aktiivsemalt hääletasid Apollo külastajad, kuid mõlema raamatupoe külastajad andsid kõige rohkem hääli võiduraamatule,» kõneles konkursi peakorraldaja Kaidi Urmet.

Rahva lemmikuks valitud raamatu «Öövöö. Reisidest inspireeritud sokimustrid» autor on Kersti Heinloo ja kujundaja Katre Rohumaa. Raamatu andis välja kirjastus Varrak ja trükkis Greif.

Kersti Heinloo, «Öövöö».
Kersti Heinloo, «Öövöö». Foto: Raamat

Kõikide hääletajate vahel loositi välja auhinnad. Raamatupoodide kinkekaardid võitsid Reelika L. ja Hanna B. Rahvusraamatukogu auhinna sai loosi tahtel Kaido R.

Kauneimad alustavad tuuri

Kauneimad raamatuid saab igas Eesti nurgas tänavu ka ise näha. Raamatukogude aasta raames rändavad «25 kauneimat Eesti raamatut 2021» ja «5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2021» konkursi võitnud teosed mööda Eesti raamatukogusid. Rändnäitus sai alguse 4. märtsil Läänemaalt Lääne Maakonna Keskraamatukogust ning jõuab aasta jooksul igasse maakonda.

Konkursside korraldajateks on Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles