Millega tegeleb Ameerika Ühendriikide salateenistus?

Raamatuportaal
Copy
Pildil USA presidendi kopter ja salateenistuse agent.
Pildil USA presidendi kopter ja salateenistuse agent. Foto: Michael Reynolds/RS/MPI/SCANPIX

Kirjastuses Sinisukk ilmus USA uuriva ajakirjaniku Carol Leonnigi menuk «Null nurjumist», mis keskendub salateenistuse tõusule ja langusele viimase kuuekümne aasta jooksul. Raamatu on tõlkinud Matti Piirimaa.

Carol Leonnig, «Null nurjumist».
Carol Leonnig, «Null nurjumist». Foto: Raamat

Salateenistuse ülesandeks on kaitsta presidenti, asepresidenti ja nende perekondi, samuti tähtsamaid riigitegelasi, tagada sadade igal aastal Ühendriike külastavate riigijuhtide turvalisus, uurida mitut laadi finantskuritegusid, hinnata ja juurelda vägivallaähvardusi, ükspuha, kas neid on tehtud baarides, kirjades või Twitteris; selgusele jõuda koolitulistajate iseloomus, et kogukonnad saaksid välistada tulevased rünnakud; abistada kohalikku politseid kadunud ja ahistatud laste leidmisel ning teha veel paljugi muud.

Ameerika Ühendriigid, selle presidendid ja kodanikud on pidanud salateenistust millekski endastmõistetavaks, ent ometi ei ole agentuurile antud piisavalt raha, isikkoosseisu ega tehnikavahendeid, mida nad kõikide oma tööülesannete täitmiseks vajavad. See on teadmine, mis peaks painama kõiki…

Carol Leonnig on Ameerika Ühendriikide salateenistusest kirjutanud juba 2012. aastast alates. Selle raamatu kirjutamiseks vestles ta rohkem kui 180 inimesega, kaasa arvatud praeguste ja endiste salateenistuse agentide, Valge Maja politseinike ja direktorite, kabinetiliikmete, nõunike ning kaheksa eelmise presidendi administratsiooni vanemametnikega, samuti Kongressi liikmete ja nende personaliga.

Autor loob vastuolulisest agentuurist portree, rääkides selle pidevalt muutuvast missioonist, jäigast juhtimisstruktuurist ja madalatest käitumisnormidest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles