E, 2.10.2023

Tartu Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva koos lugejatega

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Tartu linnaraamatukogu.
Tartu linnaraamatukogu. Foto: Kristjan Teedema

Tartu Linnaraamatukogu asutamisest möödub 7. aprillil 109 aastat.

«Pärast kaheaastast sunnitud pausi oleme taas kokku pannud sünnipäevaprogrammi, millest osa saama ootame raamatukogu lugejaid ja kõiki huvitatud kaaslinlasi,» teatas raamatukogu esindaja esmaspäeval. Sünnipäevaüritused toimuvad teisipäevast kuni 13. aprillini keskkogus ja harukogudes.

Kavas on kirjanike kohtumised nii laste kui täiskasvanutega, filmiõhtu, laste kontserdid, nukuetendused, Jutupeatuse uue sildi avamine, lugemissoovitused, ettekandepäev lastekirjandusest ning loeng tarbeaia rajamisest. Kolme päeva jooksul, 7.-9. aprillini saab viivisevabalt tagastada kätte ununenud raamatuid.

Sünnipäeva meeleolu aitab luua sünnipäevanädala otsimismäng «Leia raamatukogust Oskar!» 4.-9. aprillini tasub nii keskkogus kui harukogudes ringi vaadata, et leida mõni Oskar, teha üheskoos pilt ja postitada see sotsiaalmeediasse, lisades kindlasti #oskarigaraamatukogus. Kõige nutikamaid osalejaid ootavad kingitused.

7.aprilli keskpäevaks on kavandatud lugemisaktsioon «Loeme koos»: raamatukoguhoidjad võtavad aja maha ja loevad raamatut ning kutsuvad seitsmeks minutiks lugema ka külastajaid.

6. aprillil avatakse raamatukogu õuel uue Jutupeatuse sildi Mart Kivastiku tekstiga, kirjanik on ise kohal ning tunniks ajaks avaneb taas juba ammu uksed sulgenud raamatukogu kohvik Vaikne nurgake. Kirjanikest võib aprilli esimeses pooles linnaraamatukogus kohata veel Rein Rauda, Urmas Vadi, Rein Veidemanni, Eva Roosi, Indrek Koffi ning sünnipäevanädala lugemissoovitusi jagavad Mihkel Mutt ja Paavo Matsin.

Karlova raamatukogus filmiõhtul näidatakse läti režissööri Edvins Šnore 2008. a. valminud filmi «Nõukogude lugu», 24. korda toimuv algupärase lastekirjanduse päev kannab tänavu pealkirja «Uute maailmade loomine meie laste- ja noortekirjanduses» ning raamatukogu nukuteater kutsub vaatama etendust «Suusi ja väike maailm». Kevade toovad kuulajatele lähemale kindlasti laulustuudio Laulupesa laste kontserdid ja Eva Luigase loeng tarbeaia rajamisest.

Raamatukogus tasub üle vaadata ka parasjagu avatud näitused, olgu see siis Ljudmila Mesropjani kunstikogu põhjal koostatud näitus linnavaadetest «Pariisist Dubaini» või raamatunäitus «Vaimse tervise vitamiinid». Raamatukogude aasta kampaania «Kogude pärlid» raames on linnaraamatukogu välja pannud oma kogude kõige vanemad ja erilisemad raamatud ning disainipärlid plaadikogust. Raamatukogu ning meie teenuseid sõnas ja pildis tutvustav näitus on avatud linnaruumis Poe ja Küüni tänava nurgal.

Sünnipäevakava leiab huviline raamatukogu kodulehelt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles