L, 30.09.2023

Ilmus veel üks kasulik investeerimisraamat

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Äripäeva kirjastus andis välja Andrew W. Lo ja Stephen R. Foersteri käsiraamatu «Täiusliku portfelli otsinguil», mis sisaldab lugusid, arvamusi ja olulisi tarkuseterasid investeerimisviise kujundanud teerajajatelt.

Kas on olemas sellist asja nagu varade täiuslikku portfelli, sellist, mis pakub ideaalset riski ja tulu kombinatsiooni? Kuigi pidevalt muutuvas investeerimismaailmas ei pruugi me kunagi jõuda täiusliku portfellini, räägib see raamat üksikinvestorite ja professionaalide lakkamatust püüdlusest selle poole.

«Täiusliku portfelli otsinguil»
«Täiusliku portfelli otsinguil» Foto: Raamat

Ühel konverentsil spekuleeris selle korraldaja, milline võiks olla investeerimismaailm ilma Harry Markowitzi panuseta portfelliteooriasse. Kujutage ette, ütles korraldaja, kui Markowitz läheks Warren Buffetti juurde investeerimisnõu küsima. Buffett ilmselt vastaks: «Anna mulle oma raha ja ma tegelen sellega.»

Kahtlemata oleks Buffett teinud erakordselt head tööd. Kuid mis oleks siis saanud kõikidest teistest investoritest, nendest, kel pole õnne kasutada Buffettit isikliku rahahaldurina? Tunnistame küll kõhklematult Buffetti, John Templetoni, Peter Lynchi, David Shaw, Jim Simonsi, George Sorose ja teiste suurkujude edu investeerimisel, kuid nende lähenemisviise pole sugugi lihtne korrata.

Raamatu «Täiusliku portfelli otsinguil» püüab seda väljakutset investorile lihtsamaks teha. Igas peatükis saavad sõna akadeemikud või tööstusharu arvamusliidrid, värvi ja konteksti lisavad mitmed intervjuud. Kaetud saab rida olulisi teemasid, teiste seas ka järgnevad:

• Mida me tegelikult hajutamise all silmas peame ja miks on see oluline?

• Kuidas kombineerida riskivabasid varasid?

• Kas investeerida indeksfondidesse või peaks investor aktiivselt oma portfelli haldama?

• Kui oluline on väärtpaberite valik ja turu ajastamine?

• Kuidas tulemuslikkust mõõta?

• Kui olulised on välismaised investeeringud võrreldes kodumaistega?

• Mis on tuletisväärtpaberid ja millist rolli mängivad sellised mittetraditsioonilised varad?

• Kui olulised on erinevad aktsiate vormid, nagu näiteks väikese turukapitalisatsiooniga ettevõtted ja väärtusettevõtted?

• Kuidas investeerimisele läheneda, kui teised investorid ei tegutse ratsionaalselt?

Viimane peatükk võtab kokku suuremad õppetunnid ning käib välja kontrollnimekirja, mille alusel saab investor kindlaks määrata talle kõige sobivama täiusliku portfelli.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles