Lapsed, kes kasvavad sõltlase peres, õpivad järgima kindlaid reegleid

Raamatuportaal
Copy
Foto: Shutterstock

Eesti keeles ilmus Claudia Blacki käsiraamat «Minuga ei lähe iialgi nii. Lapsepõlv sõltlase peres ja selle mõju täiskasvanueas».

Claudia Black, «Minuga ei lähe iialgi nii».
Claudia Black, «Minuga ei lähe iialgi nii». Foto: Raamat

Eestis tarvitab alkoholi umbes 83% täiskasvanud rahvastikust. Üks kolmandik neist on liigtarvitajad, ligi 60 000 inimest on alkoholist sõltuvuses. Paljudel neist on lapsed, paljud neist on ise kasvanud sõltlase peres.

Lapsed, kes kasvavad sõltlase peres, õpivad järgima kindlaid reegleid: ära räägi, ära usalda, ära tunne. Ellujäämiseks vajalikud jäigad rollid ja kohanemismehhanismid, mille need lapsed omaks võtavad, võivad põhjustada täiskasvanueas probleeme depressiooni, üksilduse, sõltuvushäiretega.

Asjakohaste isiklike lugude, läbi mõeldud selgituste ja kasulike harjutuste toel aitab Claudia Black lugejal jõuda uute taipamisteni ning omandada oskusi, mille abil elada tervemat, õnnelikumat, rohkem rahuldust pakkuvat elu.

Dr Claudia Black oli üks esimesi terapeute, kes hakkas tegelema sõltlaste peredes kasvanud lastega. Tema töö on olnud selles valdkonnas teedrajav. See raamat kuulub psühholoogiavaldkonna klassikasse ja seda on tänaseks müüdud üle 2 miljoni eksemplari.

Tagasi üles