Just tõsiasi, et sirgusin sellise põlvest põlve edasi antud «pärandi», perekonnas sügavale juurdunud alkoholiprobleemide õhkkonnas, tõi mind valdkonna juurde, mida toona nimetati viinaraviks. Ma armastasin oma vanemaid palavalt ja tean, et nemadki armastasid mind. Sellest hoolimata sai mulle osaks emotsionaalselt, füüsiliselt ja hingeliselt katkine, alkoholist laastatud pereelu.
Kui mul paluti haiglas, tagasihoidlikus sõltuvusraviosakonnas, kus ma toona töötasin, luua pereprogramm, ei tulnud mulle pähe täpsustavaid küsimusi esitada. Eeldasin, et pere all mõeldakse sõltlaste lapsi. Niisiis kutsusingi programmis osalema nende lapsi, et nad oma kogemusest räägiksid.
1970ndatel aastatel olid paljud mu kliendid sellises vanuses, et nende lapsed olid juba suureks kasvanud ega elanud enam nendega sama katuse all. Ometi uskusin ma, et kui nad on 10, 15, 20 aastat kasvanud alkoholismi keskel, siis väärivad nad võimalust sellest rääkida. Lapsepõlves nähtud pereelu oli mind õpetanud olema erakordselt tähelepanelik nii selle suhtes, mida öeldi, kui ka selle suhtes, mis ütlemata jäeti, nõnda oli minust saanud hea kuulaja.
Eeldasin, et sõltlaste täiskasvanud lapsed räägivad minuga avameelselt ja et mina teen neile kuulates head. Nad tulid kohale, ent ei teadnud, mida öelda. Neil oli raske oma tundeid ja mõtteid väljendada. Enamik kirjeldas, kui hästi neil läheb, kuidas nad loodavad, et vanemad paranevad, aga et neil endal pole midagi puudu. Ja kuidas «nendega ei lähe iialgi nii». Nemad ei kavatsenud oma vanemate vigu korrata. Paljud elasid pettekujutelmas, et vanemate sõltuvus ei ole neid eriti mõjutanud.