P, 25.09.2022

Nike'i tippjuht paljastas oma autobiograafias, et on tapnud teismelise poisi

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee toimetaja
Nike'i tippjuht paljastas oma autobiograafias, et on tapnud teismelise poisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jordani president Larry Miller
Jordani president Larry Miller Foto: FRANCK FIFE/AFO/Scanpix

Nike'i tippjuht Larry Miller ütles enne oma avameelsete memuaaride avaldamist antud intervjuus, et ta ei valetanud juhtunu kohta, kuid hoidis seda oma häbi tõttu saladuses.

Jordani kaubamärgi president ja NBA Portland Trailblazersi endine president Larry Miller paljastas, et tulistas 1965. aastal surnuks kõigest 16-aastase poisi.

Miller rääkis oma minevikust raamatus «Jump: My Secret Journey From the Streets to the Boardroom» ja enne selle ilmumist avameelselt intervjuus. 

Miller tunnistas väljaandele Sports Illustrated, et tema sõber hukkus Philadelphias toimunud pussitamises. Nädal hiljem läks ta kättemaksuks sõbra surma eest tapmise taga olevat jõuku otsima ning laskis maha selle liikme Edward White´i. 

«Me olime kõik purjus,» rääkis Miller ajakirjale. «Ma olin nagu paksus udus. Kui see juhtus, mõtlesin ma: «Oh kurat, mida ma just tegin?» Mul kulus aastaid, et mõista tehtu tegelikku mõju ning tähendust.»

72-aastane Miller pihtis The Independentile, et tema otsus oma kriminaalsest minevik endale hoida on olnud tõeliselt raske ning ta varjas saladust isegi oma lähedaste sõprade eest nagu korvpallilegend Michael Jordan ja NBA juht Adam Silver.

«Aastaid põgenesin selle koletu teo eest. Püüdsin seda varjata ja lootsin, et inimesed ei saa sellest teada,» tunnistas mees. Nike'i juht ütles, et mõlemad sõbrad toetasid teda, kui ta neile oma lõpuks oma saladusest rääkis.

«Ma olen end vabastanud. Nüüd tunnen end vabalt, et saan olla ausalt mina ise,» sõnas ta. Mees on äärmiselt tänulik hukkunud teismelise perele tema teo andestamise eest. 

Miller tunnistas, et oli teismelisena jõugu liige ja kandis vanglas oma karistust kuni 30. eluaastani.

Kuid trellide taga õnnestus tal teenida Temple'i ülikoolis raamatupidamiskraad ja talle pakuti tööd raamatupidamisfirmas. Kuid kohe kui tema kuritegelik minevik avastati, kaotas ta päevapealt töö nin tõotas iseendale, et hoiab oma mineviku vaid iseendale. «Ma ei jaga seda enam kunagi,» oli Milleri ainus töötav variant, kuidas eluga edasi minna. 

Miller töötas 1997. aastal Nike Basketballi asepresidendiks ja 1999. aastal Jordani kaubamärgi presidendiks. Nike ütles oma avalduses, et Milleri elu oli uskumatu lugu teisest võimalusest.

«Oleme uhked Larry Milleri ning lootuse ja inspiratsiooni üle, mida tema lugu võib pakkuda,» ütles ettevõte ja lisas, et toetab endiste vangide abistamist uute võimaluste uste avamisel ja oma eluga edasi liikumisel.

Märksõnad
Tagasi üles