Liigse kurbuse tagajärjeks võib olla nt hingamistakistus, ebamugav tunne rinnakus, masendus või ülemäärane nutmine. Kurbuse tulemusel võib tekkida nt väsimus, jõuetus, unetus, kuna Shen ei saa minna rahusse.
Lisaks kopsule ja südamele mõjutab kurbus ka maksa. Ning juhul, kui leina ei väljendata või leinatakse ilma pisarateta, võib see kahjustada neerusid. Kurbuse ja leina kahjustavad mõjud võivad ilmneda näiteks järgmiste sümptomitena: nõrk hääl, väsimus, kahvatu jume, hingamisprobleemid, kergesti nutma puhkemine, ängistus või rõhuv tunne rinnaku piirkonnas, allergiad, nahaprobleemid.
Kurbust ja leina seostatakse THM-i teoorias kopsudega. Need on loomulikud reaktsioonid lähedase või millegi olulise kaotamise järgselt. Kui aga kurbus ja lein kestavad liiga pikalt ning inimene on justnagu kinni jäänud kurbusega seonduvasse mõttesse ja tundesse, võib lisaks Kopsudele saada kahjustada ka nende paarisorgan jämesool. Lisaks muudele funktsioonidele on kopsude ülesandeks hoida kehas rütme, sh tagada hingamise, südamelöökide ja teiste keha regulaarsete funktsioonide jätkumine vajalikus rütmis. Seetõttu on eriti oluline leinaperioodil teadlikult toetada kopsusid. Liiga pikale veninud lein kahjustab kopsude funktsiooni, kulutab qi ́d, mis viib kurnatuse ja hingamistakistuseni
«Seega, kui oled kaotanud mõne armsa lähedase või on lõppenud sinu jaoks oluline suhe või olukord, mille jätkumist sa südames soovisid, tasub teadlikult kurvastada ja/või leinata,» sõnab Rosin-Pindmaa.