R, 22.09.2023

Rahvusraamatukogus valmib aasta lõpuks riiklik e-väljaannete laenutusteenus

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Rahvusraamatukogu väikese maja avamine.
Rahvusraamatukogu väikese maja avamine. Foto: Remo Tõnismäe

Eesti Rahvusraamatukogu alustab 2022. aasta lõpus üle-eestilise e-väljaannete laenutusteenuse pakkumist, mis võimaldab tasuta ja internetiühenduseta lugeda e-raamatuid, e-ajalehti, e-ajakirju ja kuulata audioraamatuid ning mida uuringute järgi ootab 61% lugejatest üle Eesti.

«Aasta lõpuks valmiv e-väljaannete laenutusteenus aitab viia Eesti raamatukogunduse uuele tasemele. Seni on Eestil puudunud riiklik e-väljaannete laenutuskeskkond,» rääkis Eesti Rahvusraamatukogu teenuste juht Kristel Veimann.

«Oluline on välja tuua, et e-väljaandeid saab lugeda sõltumata internetiühenduse olemasolust. Teose valimiseks on küll internetti vaja, aga kasutada saab seda võrguühenduseta,» kõneles Veimann ja lisas, et tulevikus saavad teoseid ise laenutada ka vaegnägijad ning erivajadustega inimesed.

E-väljaannete laenutusteenus võimaldab kasutajal lugemiseks või kuulamiseks laenata nii ilu,- õppe- kui ka lastekirjandust ning seda seadmest sõltumata. Samuti luuakse võimalus laenutada õppe- ja teadusmaterjale, sest e-väljaannete laenutusteenusega ühinevad ka kõrgkoolid.

Ärianalüüsil selgus, et 61% kõigist lugejatest on valmis e-laenutusest teoseid tellima. E-väljaannete potentsiaalseid lugejaid on üle Eesti.

Projekti valmimistähtaeg on 2022. aasta lõpp ja see tähendab, et uue aasta alguses on e-laenutusteenus kõigile kättesaadav. Eesti Rahvusraamatukogu sõlmis koostööleppe hanke võitnud arenduspartneriga OÜ Netgroup.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles