Ikooniline bluusirokkar Carlos Santana on olnud teerajajajaks ladina jazzi, salsa, aafrika biitide ja rock’n’rolli sulandamisel. Tema muusikat tuntakse üle ilma. Samal ajal on tal olnud suur huvi vaimsuse vastu ja seda on näha ka tema loomingust.
Carlos Santana soovitab kahte oma lemmikraamatut sisemisest vabadusest ja rahust
Oma kodulehel jagab Carlos Santana raamatusoovitusi, mis peamiselt õpetavad sisemist vabadust leidma ja oma teed käima. Siin on kaks tema lemmikraamatut, mis on tõlgitud ka eesti keelde.
Don Miguel Ruiz, «Viies kokkulepe»
Raamatus «Neli kokkulepet», mis oli seitse aastat «New York Timesi» bestseller, kirjutas don Miguel Ruiz, kuidas harimisprotsess ehk «kodustamine» võib panna meid unustama tarkuse, mis on meil olemas sünnist saadik. Me sõlmime elu jooksul palju kokkuleppeid, mis pöörduvad meie enda vastu ja põhjustavad tarbetuid kannatusi. Neli kokkulepet aitavad meil murda need piiravad kokkulepped ja asendada nendega, mis toovad meile isikliku vabaduse, õnne ja armastuse.
Raamatus «Viies kokkulepe» annavad don Miguel Ruiz ja tema poeg Jose Ruiz värske vaatenurga neljale kokkuleppele ja viienda, uue võimsa kokkuleppe, et võiksid muuta oma elu isiklikuks taevaks.
Raamat juhatab meid oma jõu sügavama teadvustamise tasandile ja toob tagasi eheduse juurde, millega oleme sündinud. Et jõuda järeldusele: me ei tohi unustada suurimat kingitust, mille võime teha iseendale – vabadust olla need, kes me tõepoolest oleme.
Eckhart Tolle, «Siin ja praegu»
Tegemist on ilmselt selle sajandi ühe oluliseima spirituaalse raamatuga ühel kaasaja kõige olulisemalt vaimselt autorilt.
Eckhart Tolle sõnum on lihtne: teadlik elamine hetkes, siin ja praegu, on kõige õigem tee õnne ja valgustumiseni. Tema selge väljenduslaad, toetav hääl ja entusiasm teevad sellest raamatust suurepärase teejuhi kõigile, kes on kordki mõtelnud, mida see «ela nüüd ja praegu» peaks tähendama. Tolle suudab väga keerulisi kontseptsioone lihtsas keeles lahti seletada, pannes justkui aja lugemise vältel peatuma ning hoides igavikku peopesal.