T, 30.05.2023

Eesti keeles ilmub Quentin Tarantino debüütromaan

Raamatuportaal
Facebook Twitter
Comments
Quentin Tarantino.
Quentin Tarantino. Foto: Italyphotopress/ImagoImages/Scanpix

Eesti lugejani jõuab meie aja ühe hinnatuima filmilavastaja Quentin Tarantino debüütromaan «Ükskord Hollywoodis». Raamatu tõlkis Lauri Liiders.

«Ükskord Hollywoodis» põhineb Quentin Tarantino samanimelisel mängufilmil, kus peaosi kehastasid Leonardo DiCaprio ja Brad Pitt, ja mis kandideeris 2020. aastal parima filmi Oscarile.

Quentin Tarantino, «Ükskord Hollywoodis».
Quentin Tarantino, «Ükskord Hollywoodis». Foto: Raamat

Tarantino armastusega kirjutatud austusavaldus kuuekümnendate lõpu Hollywoodile on nostalgiline pilguheit vesternikino telgitagustesse ja filmiajalukku üldisemalt, kuid toob meie ette ka hipilikust vabaarmastusest haaratud Los Angelese süngema poole.

See Kuldgloobusega auhinnatud stsenaariumil põhinev raamat sisaldab väga palju uut materjali, mis filmi ei jõudnud, avades tegelaste eluloolist tausta ja selgitades nendevahelisi suhteid palju põhjalikumalt, kui Tarantinol selleks kinolinal mahti oli.

Fiktiivsete peakangelaste kõrval astuvad lugeja ette ka paljud ajaloolised figuurid, nagu Sharon Tate, Roman Polanski, Steve McQueen, Bruce Lee ja mitte viimases järjekorras ka rokkstaariks saada unistav poolsegane kultuseliider Charlie Manson.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles