GALERII ⟩ Peeter Vähi esitles uut raamatut sellest, kuidas ta vabatahtlikult Siberisse läks

Raamatuportaal
Copy

8. juunil kell 16 toimub Solarise Apollo raamatupoes Peeter Vähi uue reisiraamatu «Siberisse, vabatahtlikult» esitlus. 

Kohtumised šamaanide ja budamunkadega, osalemised spirituaalsetes riitustes, kulgemine GULAGi surmalaagrite radadel, vahistamine viisarežiimi rikkumise eest, intervjuu Siberi Jeesus Kristusega enne tema vangistamist, sattumine üleujutuse meelevalda, suunataju kaotamine taigas – need on vaid üksikud seigad, mis hoiavad raamatus ülal pinget ja põnevust.

Peeter Vähi, «Siberisse, vabatahtlikult».
Peeter Vähi, «Siberisse, vabatahtlikult». Foto: Raamat

Olukirjeldustega kaasnevad autori kommentaarid ja julged üldistused, paralleelide tõmbamine möödanikuga ja detailirohke taustainfo, lisaks fotoobjektiivi kaudu edastatav rikkalik visuaalne külg.

Seiklusrikas ekspeditsioon ja ettevalmistused raamatu sünniks leidsid aset ajal, mil Euraasia kontinendi põhjaosa näis viibivat roosas rahulikus oleskelus. Kuigi rahuliku pealispinna all märkas tähelepanelik rändurisilm juba ka üksikuid märke, mis viitasid muutustele. Nii mõnedki 2018. aastal tehtud tähelepanekud ja teema tõstatamised on hiljem osutunud ettenägelikuks.

Autor kirjeldab nähtut ja kogetut erapooletult ning eelarvamuste vabalt, soovimata kallutada lugeja suhtumist ühegi äärmuse suunas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles